Navštívili jsme jedno ze stanovišť Speed Marathonu
22. dubna 2023 (09:52)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Řidiči si nedali pozor na předem avizované policejní kontroly.
Dopravní policie během pátku měřila rychlost na téměř 1000 místech po celé České republice v rámci akce Speed Marathon. Na výběru měřených míst se podílela také veřejnost, která během března hlasovala na stránkách policie. Na Příbramsku bylo předem avizováno třináct míst, na které se policisté zaměří, přesto někteří řidiči pozor nedali a překračovali rychlost. Redaktoři portálu pribram.cz jedno ze stanovišť navštívili. A tím byl Vestecký most, kde před nedávnem došlo k tragické dopravní nehodě, kdy 57letý řidič přerazil zábradlí a s nákladním vozidlem skončil na dně slapské přehrady.
Policisté začali měřit krátce po 13. hodině. Z důvodu výše uvedené nehody a provizorně opravenému zábradlí je zde omezena rychlost na 30 km/h. Ačkoliv byli policisté benevolentní, vysoké překročení rychlosti nebrali na lehkou váhu a řidiče pokutovali. Během jedné hodiny zde zastavili čtyři auta, jejichž řidiči překročili povolenou rychlost o více než 20 km/h.
Rekordmanem byl šofér osobního vozidla značky Škoda Kodiaq, který jel přes most s rychlostí téměř 60 km/h. Dobrou zprávou však bylo, že ani u jednoho řidiče nebylo dechovou zkouškou prokázáno požití alkoholu před jízdou.
Kompletní statistiky ze všech sledovaných úseků zveřejní policie v nejbližších dnech. Při stejné dopravní akci v minulém roce bylo zkontrolováno 125 vozidel a policisté zjistili 41x překročení rychlosti, dále dva motoristé nebyli připoutáni a dva motorkáři se dopustili dopravního přestupku.
Cílem dopravně bezpečnostních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost na pozemních komunikacích. I z tohoto důvodu o akci policie předem informuje. Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která nedodržování rychlosti přináší a mají za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Opilá žena na elektrokoloběžce se srazila s autem, nadýchala přes dvě promile
•České dráhy zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol
•Známe místa stanovišť policejních hlídek pátečního Speed Marathonu na Příbramsku
Další články
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT
Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat?
Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE
Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž
Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu …
SPORT
Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna
Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v …
AKTUÁLNĚ
První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek
První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? …
SOUTĚŽ




