Návštěvnost středočeských areálů je průměrná, konec kontrol zjednodušil provoz
10. února 2022 (19:07)
foto: Michal Netolický/PR/Monínec
Do skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku nyní denně míří kolem 300 lyžařů.
Návštěvnost středočeských lyžařských areálů je v těchto dnech průměrná. Dnes začalo platit rozvolnění, skončily kontroly certifikátů o očkování či prodělání nemoci covid-19. Konec kontrol například v areálu Monínec zjednodušil a urychlil provoz, zrušení vítají i další provozovatelé.
Do skiareálu Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku nyní denně míří kolem 300 lyžařů, po nadprůměrném prosinci přišel podle ředitele Jaroslava Krejčího průměrný leden i únor. Plány byly podle něj o něco vyšší, ale na druhou stranu, jak dodal, se nechce rouhat. Ukončení kontrol přineslo rychlejší odbavení u vleků, omezila se tak tvorba front.
Provozovatel střediska na Šibeničním vrchu nedaleko Mnichovic u Prahy Jan Zenkl řekl, že ho ukončení kontrol potěšilo. Zároveň ale podle něj neznamená větší změnu, protože na místní svahy míří ve velké míře děti do 12 let, které se certifikátem prokazovat nemusely. Sezona je podle něj spíše průměrná, ale není špatná.
Dobrou návštěvnost hlásí také Chotouň u Prahy, přispělo k tomu například i dnešní hezké počasí. Podle provozovatele Jana Němečka kontroly certifikátů vyžadovaly dalšího člověka u pokladny, tato práce navíc nyní odpadne. "Doufáme, že se situace brzy vrátí do normálu," dodal Němeček. Příval návštěvníků ale neočekává, podle něj měla tato povinnost především velký dopad na ubytování a na tom zde, v blízkosti Prahy, areál závislý není.
V Kvasejovicích na Příbramsku je podle provozovatele Petra Kroužila návštěvnost dnes menší a provoz ovlivňuje počasí s příliš vysokými teplotami. V ideálním případě by nyní areál potřeboval pár dní mrazivé počasí na dosněžování, už nyní je sjezdovka kvůli nedostatku sněhu mírně zkrácená, uvedl Kroužil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit
Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram …
AKTUÁLNĚ
Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost
Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších …
ZAJÍMAVOSTI
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec
Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu
Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě …
TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen!
Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z …
AKTUALIZOVÁNO
Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč …
DOPRAVA
Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma
Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, …
ZAJÍMAVOSTI
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy?
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, …
ZAJÍMAVOSTI
Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu!
Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. …
SPORT
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO




