2. 8. svátek má Gustav

Naučné stezky, farmářské trhy, příměstské tábory. Místní akční skupiny zlepšují život na venkově

3. ledna 2020   (06:00)
Naučné stezky, farmářské trhy, příměstské tábory. Místní akční skupiny zlepšují život na venkově

Místní akční skupina Podbrdsko na jaře vyhlásí dotaci ve výši zhruba 7 milionů korun na podporu a rozvoj obcí a spolků v regionu



Zlepšení kvality života obyvatel na venkově, propojování místních aktérů, získávání a rozdělování dotačních prostředků i podpora turistického ruchu v regionu je cílem Místních akčních skupin. S jejich pomocí se na vesnicích opravují hasičské zbrojnice, místní komunikace, knihovny, sokolovny, křížky a kapličky, staví se spolkové domy, hřiště, muzea, rozhledny nebo naučné stezky. Podporuje se zaměstnanost, sociální podnikání či regionální výroba.

Ve 37 městech a vesnicích Podbrdska na Milínsku, Březnicku, Rožmitálsku a Hvožďansku, ve kterých žije na 18 tisíc obyvatel, působí Místní akční skupina Podbrdsko. Jejím hlavním cílem je rozvíjet venkovský region za pomoci dotací ze Strukturálních fondů EU, z národních Operačních programů a dalších zdrojů.

V roce 2020 půjde téměř 7 milionů korun na podporu škol a dětí. Na jaře pak bude vyhlášena další velká dotace, rovněž ve výši zhruba 7 milionů korun, na podporu a rozvoj obcí a spolků v regionu. Peníze budou uvolněny jak na rekultivace veřejných prostranství v intravilánu obcí, tak základních a mateřských škol. Financovat bude možné i kulturní a spolková zařízení vč. knihoven, peníze budou poskytnuty i na spolková zařízení pro sport.

Místní akční skupina Podbrdsko podporuje také vzdělávání dětí a jejich volnočasové aktivity. Pořádá příměstské tábory, buduje naučné stezky, organizuje Podbrdské farmářské a řemeslné trhy. Jedním z projektů, který byl spuštěn v letošním roce, je informační portál www.SOSPodbrdsko.cz. Zde mohou obyvatelé regionu najít poskytovatele sociálních služeb přímo zde na Podbrdsku. Infoportál je určen především lidem v náhle obtížné životní situaci, kteří zde mohou rychle vyhledat pomoc.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Zapomeňte na cukr nebo karamelový sirup. Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje … ZAJÍMAVOSTI Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě … AKTUÁLNĚ V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden … DOPRAVA Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Co nám říkají klienti... „Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem … PR Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není … POZNÁVÁME BRDY Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz