30. 6. svátek má Šárka
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Natáčení upířího hororu omezí v Rožmitále parkování i dopravu již tento týden

21. března 2023   (17:25)
Natáčení upířího hororu omezí v Rožmitále parkování i dopravu již tento týden
foto: pixabay

V hlavních rolích se představí Bill Skarsgård, Lily-Rose Depp a Nicholas Hoult.


Dědeček filmových hororů, Upír Nosferatu, oslavil minulý rok sté výročí. Ikonické dílo kinematografie, které dalo vzniknout modernímu konceptu upíra a dodnes umí ve svých nejsilnějších momentech vzbudit hrůzu, se dočká nové adaptace od jednoho z předních světových filmařů nastupující generace. Natáčení si vyžádá dopravní omezení již ve čtvrtek v Rožmitále pod Třemšínem, jednat se bude o uzavírku parkoviště u Podzámeckého rybníka a na náměstí. V pátek a v sobotu bude navíc zcela uzavřena Hofmeisterova ulice.

Snímek Nosferatu popisovaný jako gotický příběh z 19. století a reimaginace klasického snímku Upír Nosferatu připravuje Robert Eggers, svérázný autor Čarodějnice, Majáku a Seveřana. V hlavních rolích se představí Bill Skarsgård, Lily-Rose Depp a Nicholas Hoult.
Režisér zamýšlel natočení filmu již v roce 2015, ale odložil jej. Na začátku roku 2022 byli do projektu angažováni herci Harry Styles a Anya Taylor-Joy, oba však na konci roku z projektu odstoupili kvůli termínové kolizi.
Film je již třetí zpracováním, které má vazbu k Česku. Původní film z roku 1922 se částečně natáčel v Československu ve Vrátné dolině, Dolném Kubíně a na Oravském hradě. Herzogův Upír Nosferatu z roku 1979 se natáčel ve Vysokých Tatrách, Nedvědici pod Pernštejnem, na hradě Pernštejn a v Telči.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich … AKTUÁLNĚ Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu Léto je obdobím dovolených a mnoho lidí si odpočinek neumí představit bez svého … NEPŘEHLÉDNĚTE PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou Cestující veřejnou dopravou ve středních Čechách čeká od středy 1. července několik … AKTUÁLNĚ Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X …
OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz