Našli bydlení i práci. Služba pro lidi bez domova hlásí úspěšný rok
27. listopadu 2021 (18:40)
foto: Petr Molka / se souhlasem
Pro rok 2022 plánuje Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna v Příbrami rozšíření spolupráce s potravinovou bankou a obchodními řetězci, aby klientům zajistily dostatek jídla.
Příbramské Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna otevřely své dveře lidem bez domova v roce 2017. „K největším úspěchům letošního roku patří, že jsme posunuli do komerčního bydlení šestnáct klientů a čtrnácti z nich jsme pomohli najít práci. Což jsou u naší klientely opravdu vysoká čísla,“ vyzdvihuje „zásahy“ služby v letošním roce vedoucí zařízení Michaela Nesvačilová.
Kromě bezpečného zázemí k zajištění základních životních potřeb, tedy k přenocování, osobní hygieně, poskytnutí stravy, tepla a odpočinku, zde lidé najdou také odbornou individuální pomoc a podporu při řešení jejich životní situace. Výše uvedená čísla svědčí podle Michaely Nesvačilové o perfektní souhře kolektivu a zmiňuje i další cenný úspěch roku 2021: „Tím je dobře zvládnutá karanténa v našem středisku, i když jsme jeho chod zajišťovali ve třech zaměstnancích a mnohdy jsme museli improvizovat.“
Klienti centra se nejhůře potýkají s různými omezeními v důsledku pandemie a také s předsudky, které k nim společnost chová. „Těší je podpora našeho týmu při dosahování cílů, jež si stanovili a oceňují možnost otevřeně mluvit o svých problémech a životních stanoviscích s našimi zaměstnanci, bez odsuzování jejich názorů,“ říká Michaela Nesvačilová.
Pro příští rok nízkoprah plánuje rozšíření spolupráce s potravinovou bankou a obchodními řetězci k zajištění dostatku jídla pro příchozí. Ve hře je také zapojení klientů do akcí Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami, pod nějž spadá. „Samozřejmě budeme pokračovat v dosavadní činnosti, hledání práce a bydlení a nadále se budeme snažit vytvářet klientům v denním centru a noclehárně bezpečné prostředí,“ dodává Michaela Nesvačilová.
foto: Petr Molka, pracovníci Nízkoprahového denního centra a Noclehárny / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem
Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data …
AKTUÁLNĚ
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu?
Spouštíme novou sérii krátkých …
VIDEO
V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování
Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a …
AKTUÁLNĚ
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ




