Nárůst počtu nově nakažených covidem byl v neděli mírně vyšší než před týdnem
11. října 2021 (09:03)
foto: ilustr/freepik
Pacientů s koronavirem v nemocnicích proti sobotě i proti minulé neděli ale přibylo.
V neděli přibylo v Česku 334 potvrzených případů nemoci covid-19, o dvě desítky více než před týdnem. Reprodukční číslo určující rychlost šíření nemoci mírně kleslo na 1,14 a takzvané incidenční číslo, které udává počet nově nakažených za týden v přepočtu na 100.000 obyvatel, stagnovalo na 56 případech. Pacientů s koronavirem v nemocnicích proti sobotě i proti minulé neděli ale přibylo. Vyplynulo to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.
Nedělní nárůst počtu nakažených byl minulý týden nejnižší, přičemž ve třech dnech přesáhl tisícovku. Nicméně o víkendech se testuje méně než v pracovní dny. V neděli ubylo testů i v mezitýdenním srovnání. Laboratoře jich provedly téměř 28.000, což bylo o zhruba 3500 méně než o týden dříve. Podíl pozitivních testů u takzvané diagnostické indikace, kdy jsou testováni lidé vykazující příznaky, proti sobotě i minulé neděli mírně klesl a činí necelých pět procent.
Rychlost šíření covidu v zemi se zvyšuje několik týdnů. Reprodukční číslo udávající, kolik lidí nakazí v průměru jeden pozitivně testovaný, se drží nad hodnotou jedna, což znamená zrychlování epidemie, od konce srpna. K dnešku ale kleslo na 1,14 z nedělních 1,29.
Za celou dobu epidemie v Česku od začátku loňského března v ČR se covidem prokazatelně nakazilo 1,7 milionu lidí a 30.504 lidí v souvislosti s nemocí zemřelo. V nemocnicích nyní leží podle údajů ministerstva 317 lidí s nákazou, z toho 59 je ve vážném stavu. V sobotu byl počet těchto hospitalizovaných pacientů o deset nižší a minulou neděli jich bylo o sedm desítek méně.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ




