1. 7. svátek má Jaroslava




Narozená štěňata zabil a hodil do křoví! Z deseti přežilo jediné

KRIMI
3. února 2020   (06:07)
Narozená štěňata zabil a hodil do křoví! Z deseti přežilo jediné
foto: pribram.cz

V listopadu loňského roku bylo v křoví za obcí Občov nalezeno devět mrtvých štěňat. Desáté bojovalo o život



V lese u Žírov na Příbramsku se na konci loňského roku stal neuvěřitelný čin. Kdosi tu v krátkém časovém úseku odhodil několik psů. Poté, co se odtud do dobříšského psího útulku dostaly tři fenky křížence, se jedna z pracovnic útulku na místo sama vypravila. Po prozkoumání terénu ji čekalo nemilé překvapení. V křoví za obcí Občov u odbočky na Pičín nalezla dalších deset štěňat, přičemž devět z nich bylo v době nálezu již po smrti.

„Lidé nám nezávisle na sobě do útulku přivezli tři fenky křížence, z toho jedna byla po štěňatech. Každou našel někdo jiný a v jiný den, byly si však hodně podobné. Jednu fenu se nám již podařilo umístit do adopce, zbylé dvě jsou k adopci nabízeny,“ uvedla pracovnice dobříšského psího útulku.

„Na základě těchto událostí jsem tento prostor jela sama detailněji prozkoumat a našla jsem tam další odhozená štěňata. S takovou brutalitou se v útulku nesetkáváme často, tento čin mohl spáchat jen opravdu krutý a bezcitný jedinec," dodala.

V té době ještě pracovníci útulku nevěděli, zda je tento počet nalezených fen a mrtvých štěňat konečný, nebo zda se ještě objeví další. Dnes nám však potvrdili, že žádní další podobní nalezenci se po tomto incidentu do jejich útulku již nedostali.

Nalezené živé štěně bylo předáno do rukou veterinářů. Zde, vzhledem ke svému žalostnému zdravotnímu stavu, bojovalo o život. Příběh tohoto nalezence má šťastný konec. Podařilo se ho zachránit a nyní je již v dobrých rukou.

Případem se ihned začala zabývat policie. Po viníkovi tohoto hrůzného činu stále pátrá. „Daná věc je ve stádiu prověřování,“ uvedla tisková mluvčí Policie ČR por. Bc. Monika Schindlová, DiS.

O nálezu mrtvých štěňat jsme informovali v článku: Bylo nalezeno devět mrtvých štěňat, desáté bojuje o život

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová








Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz