vývoj COVID-19
21. 1. 2021
Bezděkov 4
Bohostice 6
Bohutín 11
Borotice 6
Březnice 46
Buková u Pb 9
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 2
Chotilsko 5
Chrást 2
Chraštice 1
Čím 9
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 1
Dobříš 110
Dolní Hbity 16
Drahenice 1
Drahlín 14
Drásov 5
Drevníky 1
Dubenec 5
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 8
Hluboš 3
Hlubyně 2
Hřiměždice 9
Hudčice 2
Hvožďany 13
Jablonná 6
Jesenice 11
Jince 16
Kamýk n. V. 8
Klučenice 8
Kňovice 1
Korkyně 3
Kosova H. 7
Kotenčice 1
Koupě 2
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 4
Lazsko 3
Lešetice 3
Lhota u Pb 5
M. Hraštice 15
Milín 28
Modřovice 1
Mokrovraty 16
Nalžovice 6
Narysov 7
Nechvalice 12
Nečín 6
Nedrahovice 4
Nepomuk 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 5
Nové Dvory 7
Nový Knín 18
Občov 4
Obecnice 23
Obořiště 10
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 4
Ouběnice 2
Petrovice 17
Pičín 6
Počaply 2
Počepice 4
Podlesí 15
Příbram 317
Příčovy 4
Prosen. L. 1
Radětice 1
Rosovice 7
Rožmitál p. T. 46
Sádek 4
Sedlčany 42
Sedlec-Prč. 33
Smolotely 5
Solenice 15
Stará Huť 8
Štětkovice 2
Svaté Pole 2
Svatý Jan 4
Svojšice 3
Tochovice 18
Třebsko 9
Trhové Dušníky 1
Tušovice 1
Velká Lečice 1
Věšín 6
Višňová 7
Volenice 6
Voznice 7
Vrančice 1
Vranovice 4
Vševily 2
Vys. Chlumec 5
Vysoká u Příbramě 3
Zalužany 8
Zduchovice 1
Náročná byla nejistota a stále se měnící opatření, hodnotí loňský rok ředitelka mateřské školy

12. ledna 2021   (06:29)
Náročná byla nejistota a stále se měnící opatření, hodnotí loňský rok ředitelka mateřské školy

Koncem minulého roku byla do pozice ředitelky příbramské mateřské školy Kličkova vila opětovně jmenována Iva Šedivá. „Největším projektem, který nás čeká v příštím roce, je rekonstrukce zahrady a jejího herního vybavení,“ říká v rozhovoru.


Mateřská škola Kličkova vila, sídlící v secesní budově na okraji staré Příbrami, je menším zařízením rodinného typu se dvěma třídami. Její ředitelka Iva Šedivá v loňském roce obhájila svoji funkci a školku bude řídit dalších šest let.
 

Jak z pracovního hlediska hodnotíte loňský velmi „neobvyklý“ rok? Co bylo nejnáročnější?
Nejnáročnější byla asi nejistota. Stále se měnila opatření a často nebylo jasné, jestli budou mateřské školy zavřené nebo otevřené a za jakých podmínek. Pro mě osobně bylo nepříjemné i omezení kontaktu s rodiči a rodinami dětí. Za normálních okolností bychom organizovali dobrovolné aktivity jako přespávání ve školce a opékání buřtů, které pomáhají přiblížit školku rodičům a rodiče školce. Chodili bychom do divadla, jezdili na výlety a na konci školního roku bychom uspořádali tradiční školku v přírodě.
 
Fungovala v době uzavření školek spolupráce s dětmi a rodiči alespoň na dálku?
Snažili jsme se usnadnit rodičům domácí práci s dětmi, zejména s předškoláky. Na webové stránky jsme umístili výukové materiály, náměty na různé domácí aktivity a odkazy na další zdroje, ze kterých mohli rodiče čerpat. Osobně mě pak velmi potěšilo, když jsem od rodičů slyšela, že jim naše podněty v těžké době opravdu pomáhaly. Kreativně jsme přistoupili i k závěrečné besídce. Zorganizovali jsme odpoledne v duchu populární soutěže „MŠ Kličkova vila má talent“. Rodiče doma s dětmi připravili svoje vystoupení, které pak předvedli ostatním.
 
Koncem roku jste byla po šestiletém funkčním období znovu jmenována do funkce ředitelky. Jaké nejvýznamnější změny se za uplynulých šest let ve vaší MŠ uskutečnily?
Když se ohlédnu zpátky, tak jsme toho za posledních šest let zvládli opravdu hodně. Zejména se nám podařilo zpříjemnit pro děti prostředí školy. Postupně rekonstruujeme budovu – vyměnili jsme okna, podlahové krytiny a vymalovali. Vybavili jsme školku novým dětským nábytkem, didaktickými pomůckami, IT a digitální technikou, abychom drželi krok s dobou a děti vstupovaly do školních let připravené. Vylepšili jsme keramickou dílnu a zaměřili se i na vzdělávání pedagogů a odborné přednášky pro rodiče. Navázali jsme také spolupráci s řadou subjektů. S Charitou Příbram podněcujeme mezigenerační propojení dětí se seniory a s příbramskou nemocnicí jsme dětem zajistili ukázku prevence úrazů a nemocí. Dále spolupracujeme s Policií ČR a HZS Příbram, účastníme se výtvarných soutěží i méně obvyklých akcí, ke kterým patří vítání občánků nebo masopustní průvod pořádaný Spolkem dobrovolných hasičů z Bohutína.
 

Jaké má školka plány v blízké budoucnosti?
Největším projektem, který nás čeká v příštím roce, je rekonstrukce zahrady a jejího herního vybavení. Chystáme se pokračovat také v dotačních programech, takže děti se mohou těšit nejen na nové didaktické pomůcky, ale i na aktivity mimo školku. Pokud to situace umožní, ráda bych se vrátila k užší spolupráci s rodiči na akcích školy a doufám, že letos si všichni konečně užijeme školu v přírodě.
 
Co vás na vaší práci nejvíce baví a v čem vidíte možnosti ke zlepšení?
Nejvíce mě naplňuje práce s dětmi, protože vidím a vnímám, že předškolní věk je optimální příležitostí pro rozvoj dětské osobnosti a důležitým obdobím přípravy pro budoucí úspěšné společenské uplatnění. Baví mě práce s lidmi, komunikace s nimi. Líbí se mi, když se mi daří propojit školu s rodiči. Do dalšího školního roku si přeji hlavně návrat k normálu, abychom se mohli všichni soustředit na to, co je pro děti nejdůležitější.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: město Příbram (místostarostka Zorka Brožíková předává Ivě Šedivé jmenovací dekret)

autor: Magdalena Rezková

Další články

Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům Buďte nám věrní a po koronaviru opět přijďte, píše příbramský Sokol svým členům V dopise zaslaném cvičencům a jejich rodičům tělovýchovná organizace vyčísluje loňskou ztrátu na více než jeden milion korun. Ztrátovost musí příbramský Sokol řešit úvěrem. 21. ledna 2021   (17:04) Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Lidé vzali příbramské lékárny útokem a vykoupili respirátory Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Příbramská policie obvinila muže z prodeje drog, hrozí mu 10 let Mladík drogy prodával především v okolí Dobříše a Sedlčan. 21. ledna 2021   (12:16) Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Další příbramský „expert“ si neuvědomil, že po krádeži jsou vidět ve sněhu stopy Za ukradená lízátka a krmení pro psy může skončit až na osm let ve vězení. 21. ledna 2021   (10:52) Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky Bilance CHKO Brdy 2020: Naučná stezka na Jordánu nebo nové biotopy pro obojživelníky V Brdech i v roce 2020 pokračovaly pravidelné aktivity – pastva, sečení či výsadba. Pozornosti neunikly invazní druhy ryb a mývalové. Správa Chráněné krajinné oblasti Brdy vyčíslila náklady na téměř pět a půl milionu korun. 21. ledna 2021   (08:49) Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Přibližně každý třetí. Taková je úspěšnost pro přijetí na osmiletá gymnázia v Dobříši a Příbrami Školy lépe poznáte na Facebooku nebo díky virtuální prohlídce. Termín pro podání přihlášky ke studiu na gymnáziích končí 1. března. 21. ledna 2021   (06:32) Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála Příbram darovala Budějovicím penaltu a o gól prohrála "Z naší strany to byla v některých případech nezodpovědnost hráčů a třeba u Kingueho to nebylo poprvé. Chyby k fotbalu patří, ale někdy je třeba vlastní ego podřídit mužstvu," řekl po utkání trenér Příbrami Pavel Horváth. 20. ledna 2021   (20:17) Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá Glosa: Někdy taková menší bouřka pročistí vzduch a lépe se dýchá "Dovolte mi krátkou glosu k pondělnímu zastupitelstvu. Píši ji s odstupem dvou dnů, ve chvíli, kdy už snad ty největší emoce opadly a ukazatele politického klimatu v našem městě se vrátily do běžných hodnot," říká starosta Příbrami Jan Konvalinka. 20. ledna 2021   (18:27) Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Příbram rozšířila informační systém pro návštěvníky města Ve městě přibylo šest pultových informačních panelů s mapou a fotografiemi a dvě informační tabule. Radnice je dala osadit u kostela svatého Jakuba na náměstí T. G. Masaryka, u Zámečku-Ernestina, poblíž Arnoštových sadů, v Jiráskových sadech, na rohu ulic V Brance a Dlouhé, u kulturního domu a u vstupu na hřbitov z parku V Zátiší. 20. ledna 2021   (16:49)
Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé Další důležitá stopa k dopadení žhářů pizzerie v Příbrami. Na videu jsou vidět oba pachatelé
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz