28. 10. je státní svátek
Naproti poliklinice Ravak možná vyrostou nové bytové domy, městský architekt je proti

7. října 2021   (06:44)
Naproti poliklinice Ravak možná vyrostou nové bytové domy, městský architekt je proti
foto: pribram.cz (Jakub Pečenka)

Developer potřebuje pozemek, který se město chystá prodat obálkovou metodou.


V Seifertově ulici naproti poliklinice Ravak by v budoucnu mohly vyrůst nové bytové domy. O místní pozemky projevily zájem dva subjekty s různými projekty na stavbu bytových jednotek. Reagovaly tak na záměr města prodat tento nemovitý majetek. Rada města již tento bod projednala a doporučuje zastupitelstvu schválit prodej pozemků obálkovou metodou s minimální prodejní cenou 1900 Kč za metr čtvereční.

I když rada města prodej pozemků doporučuje, například městských architekt Jaroslav Malý s prodejem pozemků nesouhlasí. „Obecně se však architekt města odkazuje na předchozí vyjádření k prodeji pozemku, neboť nepovažuje za vhodné tento pozemek prodávat, ale raději jej ponechat jako rezervní plochu buď pro rozšíření přilehlé mateřské školy, pro řešení parkování v oblasti (přestože zde bylo vybudováno parkoviště v ulici Čechovská, stále je zde nedostatek parkovacích stání ať již pro rezidenty především v nočních hodinách, tak pro návštěvníky přilehlé polikliniky), nebo např, pro stavbu domova seniorů či domu s pečovatelskou službou,“ stojí v podkladech pro zastupitele.
S prodejem nesouhlasí ani Odbor investic a rozvoje města a Odbor silničního hospodářství, a to z podobných důvodů jako v případě městského architekta. Finální verdikt tedy bude na městském zastupitelstvu, které tento bod projedná již v pondělí na svém dalším zasedání.

Další výstavba bytového domu se chystá na prostranství křížení ulic Gen. Khola a Žežické. Záměr aktuálně posuzuje stavební úřad.
S prodejem nesouhlasí ani Odbor investic a …
foto: MěÚ Příbram

foto: MěÚ PříbramTip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz