24. 6. svátek má Jan

Napínavý duel v Písku přinesl Baníku matchball!

FOTO
14. března 2025   (16:34)
Dalších 5 fotografií v galeriiNapínavý duel v Písku přinesl Baníku matchball!
foto: Petr Eliáš, HC Baník Příbram / se souhlasem

Čtvrteční osmifinálový souboj nabídl hokejovou bitvu, která vítěze našla až v závěrečných minutách. Vyrovnaný zápas protkaný emocemi a tvrdými souboji nakonec ovládla Příbram a do sobotního klání si odváží cenný matchball.


Úvod utkání nabídl domácím po faulu Krejčího přesilovou hru. Králové příležitost ke vstřelení rychlé branky nedokázali zúročit a hra se přesunula do obranného pásma Písku. Tvrdé souboje u mantinelů a časté rozmíšky burcovali fanoušky obou celků k vytvoření skvělé atmosféry. Příbramští si postupně vypracovali několik šancí a hledali cestu za Křížova záda. Brankář domácích odolával až do 16. minuty, kdy se po ráně Labuzíka dostal k pohotové dorážce Furch - 0:1.


Písečtí i přes počáteční nezdar vlétli do druhé třetiny jako uragán. Hned v úvodu měl vyrovnání na hokejce Marcel Kříž, ale Šorf fantasticky zasáhl! Ani na druhé straně nebyla nouze o šance. K navýšení chyběly Kafkovi jen centimetry! Bouřlivá atmosféra postupně gradovala a hráči si nedarovali nic zadarmo! Králové měli v dalších minutách hned několik skvělých šancí. Oba brankáři ale podrželi své týmy.

Ihned po startu třetí třetiny tvrdě udeřil Baník. Dorážky Kafky a Kvasničky navýšení nepřinesly. Domácí se tak opět vrhli do boje a v 51. minutě rozbouřil radost píseckých fanoušků Richard Pitel - 1:1! Příbramští se dostali po vyrovnání pod nepříjemný tlak. Závěrečné minuty ale nakonec smetly naděje domácích na prodloužení. V 57. minutě poslal Baník do vedení Kolda - 1:2! Studená sprcha pro Písek pokračovala a po necelé minutě ještě navýšil Pinkas, který zpečetil výhru Příbrami - 1:3.

Branky a nahrávky: 51. Pitel (M. Kříž, Radoš) – 16. Furch (Labuzík, R. Jelínek), 57. Kolda (Hasman, Gengel), 58. Pinkas

IHC Králové Písek: R. Kříž (Korytar) – Radoš, Cícha, Hanus, Čunát – J. Turek, L. Novák, Čížek – Zátopek, Marcilis, R. Seidl – Pechlát, J. Bárta, Hollar – Volf, Pitel, Matašovský – Šulek, Matiášek, M. Kříž.

HC Baník Příbram: Šorf (Jiroušek) – Saňa, Havlín, R. Jelínek, Rajgl – Daniel Krejčí, Zdeněk, M. Kvasnička – Kafka, Kolda, Bednařík – Furch, Josefus, Gengel – Hasman, Duchan, Labuzík – Pinkas, Mařík.

Fotogalerie

Napínavý duel v Písku. (1) Napínavý duel v Písku. (2) Napínavý duel v Písku. (3) Napínavý duel v Písku. (4) Napínavý duel v Písku. (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Lukáš Holý, HC Baník Příbram
se souhlasem








Další články

Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz