16. 10. svátek má Havel
Náměstí T. G. Masaryka opět přivítá trhovce, farmářské trhy budou i nadále na Dvořákově nábřeží

20. srpna 2021   (14:57)
Náměstí T. G. Masaryka opět přivítá trhovce, farmářské trhy budou i nadále na Dvořákově nábřeží
foto: MěÚ Příbram

Město Příbram na svém území nabízí několik míst pro pořádání trhů. Po dlouhých letech se trhy vrátí na náměstí T. G. Masaryka.


Náměstí 17. listopadu, Václavské náměstí, „plato“ Jiráskovy sady, Dvořákovo nábřeží a po letech opět náměstí T. G. Masaryka – to jsou místa, kde se v určených dnech mohou konat trhy s různým sortimentem. „Čas od času řešíme dotazy občanů, zda by nebylo možné obnovit trhy na náměstí T. G. Masaryka. Trhy se na tomto místě konaly pravidelně s výjimkou doby rekonstrukce až do roku 2017 každou středu a sobotu. Poté co byly tyto trhy přestěhovány na Dvořákovo nábřeží, zájem nakupujících a poté i prodávajících opadal. Nyní se snažíme obnovit tradici trhů na náměstí T. G. Masaryka, kde bude trh každou středu,“ přibližuje informace starosta Jan Konvalinka a zároveň dodává: „V prvních týdnech určitě nemůžeme počítat s tím, že bude náměstí plné trhovců, ale věřím, že časem si obě strany, tedy prodávající i kupující cestu na obnovené trhy najdou.“

Kdy a kde se tedy budou trhy v Příbrami konat? Anketa, kterou město uspořádalo na jaře letošního roku ukázala, že farmářské trhy chce veřejnost zachovat na Dvořákově nábřeží, kde je město od prvopočátku, tedy od srpna 2011 pořádá. Původně byly farmářské trhy jedenkrát za měsíc, nyní se konají pravidelně první a třetí sobotu v měsíci.
 
Dalším místem pro pořádání trhů určených na prodej ovoce, zeleniny, řezaných květin, sadby a sazenic je Václavské náměstí. Zde jsou trhy vždy ve středu a v sobotu. Prodej na „platu“ v Jiráskových sadech může probíhat od pondělí do soboty a na náměstí 17. listopadu od pondělí do pátku. Jak již bylo uvedeno, od 1. září budou moci trhovci své zboží prodávat každou středu na náměstí T. G. Masaryka, a to v čase od 7 do 18 hodin. Prodávat se zde bude plný sortiment vyjma elektrotechnického a potravinového zboží.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz