18. 1. svátek má Vladislav
Nalžovický zámek stále nemá ředitele

3. prosince 2019   (06:13)
Nalžovický zámek stále nemá ředitele

Řízením organizace byla dočasně pověřena ředitelka Domova Sedlčany Mgr. Jaroslava Kocíková, MBA


Barokní zámek, který byl v Nalžovicích postaven ve druhé polovině 17. století, slouží již od roku 1986 jako domov pro osoby se zdravotním postižením. Posláním organizace je zabezpečit potřebnou péči a podporu osobám od šesti let věku s mentálním postižením, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Nalžovický zámek je příspěvkovou organizací Středočeského kraje. Součástí domova je i sociálně terapeutická dílna.

Sedm let zde vykonávala pozici ředitelky Mgr. Lenka Mottlová. Během jejího působení prošel domov procesem transformace služby. Tým profesionálů, který si Lenka Mottlová kolem sebe vytvořila, se nechtěl smířit se způsobem, jak byly dříve služby běžně v ústavech poskytovány. A tak se začaly dělat změny. Změny takové, aby život člověka s postižením byl důstojný a respektoval jejich práva. Patnáct klientů se tak z budovy zámku mohlo přestěhovat do chráněného bydlení v Příčovech a Příbrami, šest osob pak dokonce do vlastních domácností.

Od července letošního roku je Lenka Mottlová ředitelkou příbramské organizace Alka, o. p. s. a Středočeskému kraji se doposud nepodařilo pro Nalžovický domov vybrat nové vedení.

„Prozatím proběhla dvě výběrová řízení na ředitele/ředitelku příspěvkové organizace Nalžovický zámek. V obou dvou případech se přihlásili čtyři uchazeči a v ani jednom z případů nebyl Radou kraje potvrzen žádný z nich. Vypsání nového výběrového řízení bude řešeno po Novém roce,“ uvedla pro pribram.cz Ing. Helena Frintová, odborný referent Oddělení styku s médii a veřejností Středočeského kraje.

Řízením organizace byla dočasně pověřena ředitelka Domova Sedlčany Mgr. Jaroslava Kocíková, MBA. Nalžovický zámek má na starosti od 1. září 2019 a kromě přípravy rozpočtu se prozatím zabývá převážně provozními záležitostmi. „Pokud bych zastupovala déle než do konce roku, tak samozřejmě půjdeme do různých projektů a budeme navazovat na stávající,“ uvedla. V brzké době čeká zámek oprava střechy a vstupní haly.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto wikipediaDalší články

Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz