14. 12. svátek má Lýdie

Nalžovický zámek stále nemá ředitele

3. prosince 2019   (06:13)
Nalžovický zámek stále nemá ředitele

Řízením organizace byla dočasně pověřena ředitelka Domova Sedlčany Mgr. Jaroslava Kocíková, MBA


Barokní zámek, který byl v Nalžovicích postaven ve druhé polovině 17. století, slouží již od roku 1986 jako domov pro osoby se zdravotním postižením. Posláním organizace je zabezpečit potřebnou péči a podporu osobám od šesti let věku s mentálním postižením, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Nalžovický zámek je příspěvkovou organizací Středočeského kraje. Součástí domova je i sociálně terapeutická dílna.

Sedm let zde vykonávala pozici ředitelky Mgr. Lenka Mottlová. Během jejího působení prošel domov procesem transformace služby. Tým profesionálů, který si Lenka Mottlová kolem sebe vytvořila, se nechtěl smířit se způsobem, jak byly dříve služby běžně v ústavech poskytovány. A tak se začaly dělat změny. Změny takové, aby život člověka s postižením byl důstojný a respektoval jejich práva. Patnáct klientů se tak z budovy zámku mohlo přestěhovat do chráněného bydlení v Příčovech a Příbrami, šest osob pak dokonce do vlastních domácností.

Od července letošního roku je Lenka Mottlová ředitelkou příbramské organizace Alka, o. p. s. a Středočeskému kraji se doposud nepodařilo pro Nalžovický domov vybrat nové vedení.

„Prozatím proběhla dvě výběrová řízení na ředitele/ředitelku příspěvkové organizace Nalžovický zámek. V obou dvou případech se přihlásili čtyři uchazeči a v ani jednom z případů nebyl Radou kraje potvrzen žádný z nich. Vypsání nového výběrového řízení bude řešeno po Novém roce,“ uvedla pro pribram.cz Ing. Helena Frintová, odborný referent Oddělení styku s médii a veřejností Středočeského kraje.

Řízením organizace byla dočasně pověřena ředitelka Domova Sedlčany Mgr. Jaroslava Kocíková, MBA. Nalžovický zámek má na starosti od 1. září 2019 a kromě přípravy rozpočtu se prozatím zabývá převážně provozními záležitostmi. „Pokud bych zastupovala déle než do konce roku, tak samozřejmě půjdeme do různých projektů a budeme navazovat na stávající,“ uvedla. V brzké době čeká zámek oprava střechy a vstupní haly.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto wikipediaDalší články

Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hasiči likvidují požár odpadu v kovošrotu Hustý dým je vidět na kilometry 14. prosince 2019   (14:14) AKTUALIZOVÁNO Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Vánoční nákupy změnily parkoviště obchoďáku v past. Výjezd trvá i půl hodiny Už několik dní se řidiči potýkají s dopravními komplikacemi při výjezdu z obchodních domů. 14. prosince 2019   (13:13) Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Hladina Orlíku je rekordně nízko. Lidem v okolí přehrady vysychají studny Pokles hladiny Orlíku vyvolal pozornost některých obyvatel měst, jež využívají vodu z Vltavy k výrobě pitné vody. 14. prosince 2019   (09:50) Flusárna se probrala ze tmy Flusárna se probrala ze tmy Ačkoliv je Flusárna frekventovanou spojnicí mezi starou Příbramí a sídlištěm, byla dlouhé roky zahalena tmou. To se změnilo instalací nového osvětlení. 14. prosince 2019   (07:38) Meteorologové varují před silným větrem Meteorologové varují před silným větrem Hrozí poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a budovách. 13. prosince 2019   (19:24) U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti U Hostomic skončilo auto na střeše. Pět zraněných, z toho čtyři děti Záchranné složky vyjížděly dnes po patnácté hodině k dopravní nehodě, hasiči vyhodnotili havárii jako mimořádnou událost. 13. prosince 2019   (16:46) Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Za předvánoční úklid poděkujte Svaté Lucii Svatá Lucie před Vánoci kontrolovala pořádnost hospodyněk. Pokud neměly naklizeno, tvrdě je potrestala 13. prosince 2019   (13:24) Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Na Nováku probíhá prořez stromů. Některé bude třeba pokácet Při návštěvě areálu Nový rybník dbejte opatrnosti. 13. prosince 2019   (10:45) Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Lidé se naučili jídlo brát, ale už ne dávat. Komunitní lednice je prázdná Komunitní lednice v Příbrami funguje již téměř rok a půl. Bez pomoci potravinové banky by však neplnila svůj účel 13. prosince 2019   (08:45) Adventní akce pokračují Adventní akce pokračují Další pozvánka v této předvánoční době zcela logicky směřuje ke stříbrné adventní neděli, kterou v Příbrami můžeme společně prožít na náměstí 17. listopadu. 13. prosince 2019   (06:07)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz