23. 8. svátek má Sandra

Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v první polovině března

25. února 2019   (11:03)
Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v první polovině března

Již ve čtvrtek teplota vyšplhá až na 18 °C



Tento týden bude podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu velmi slunečný a teplý. Denní teploty se vyšplhají přes deset stupňů, ve čtvrtek má být až 18 stupňů.

Dnes bude j
asno až polojasno
, během dne místy až oblačno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, v Čechách místy až 15 °C, v 1000 m na horách 9 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Zítra bude oblačno. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C, při slabém větru kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, zejména v Čechách místy až 16 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

Ve středu meteorologové očekávají jasno až polojasno, jen přechodně ojediněle oblačno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle v údolích kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 14 °C, zejména v Čechách místy až 17 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, k večeru od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Poslední pracovní den tohoto týdne nás čeká oblačno až zataženo, zpočátku na východě místy polojasno. Postupně od západu místy s deštěm nebo přeháňkami, nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2°C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

O víkendu bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Místy s deštěm nebo přeháňkami, zpočátku na horách srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 7 až 11 °C, postupně 14 až 18 °C.

Nadprůměrně teplé počasí z posledních dvou týdnů bude pokračovat do konce února a minimálně i v první polovině března.
Průměrné týdenní teploty se budou pohybovat na hranici normálních a nadnormálních hodnot, a to ve všech předpovědních týdnech. Celkově by období od 25. února do 24. března mělo zůstat teplotně nadnormální.

Po relativně suchém počasí z posledních týdnů bude následovat o něco vlhčí počasí, přičemž týdenní úhrny srážek budou kolísat na hranici normálních a podnormálních hodnot. Období jako celek z pohledu srážek by mělo být normální až podnormální.




Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČHÚ
pribram.cz
autor: top








Další články

Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním … DOPRAVA
Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Modráskové louky: Když neposečená tráva znamená, že se hospodaří správně Možná jste si při procházce přes Brdy všimli zvláštního rozdílu. Zatímco některé louky … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz