26. 7. svátek má Anna

Nadace Edufuture a Red Monster pomáhají dětem i v Sedlci-Prčici

22. února 2025   (16:15)
Nadace Edufuture a Red Monster pomáhají dětem i v Sedlci-Prčici
foto: Poukaz převzala za Dětský domov a školu Sedlec-Prčice Klára Dostálková. / Dětský domov / se souhlasem

Dětský domov a škola v Sedlci-Prčici na Příbramsku se díky spolupráci nadace Edufuture a projektu Red Monster zařadil mezi instituce, které získaly moderní výukové materiály a tablety. Tato podpora má pomoci dětem lépe zvládat školní učivo a připravit se na budoucnost. Součástí projektu byla i odborná přednáška o bezpečnosti na internetu.


„Tato podpora je pro nás nesmírně cenná, protože dětem poskytuje přístup k moderním vzdělávacím nástrojům, které jim pomohou lépe zvládat školní učivo. Díky těmto darům se otevírají nové příležitosti pro jejich osobní rozvoj a přípravu na budoucnost. Věříme, že tento projekt přispěje k tomu, aby naše děti měly stejné šance jako jejich vrstevníci a mohly se s většími možnostmi postavit výzvám, které před nimi stojí,“ uvedla pro portál Kateřina Dostálková, zástupkyně školy Dětského domova se školou Sedlec-Prčice.

Vedle tohoto zařízení byly obdarovány také Dětský domov Dolní Počernice a Dětský domov Charlotty Masarykové. Celkem tyto tři domovy získaly přístup k 500 licencím na interaktivní výukové materiály, vytvořeným ve spolupráci s odborníky z různých oblastí.

Nadace Edufuture se dlouhodobě snaží zpřístupnit kvalitní vzdělání dětem bez ohledu na jejich sociální nebo kulturní zázemí. Spojením sil s projektem Red Monster, který nabízí digitální výukové materiály, se otevírají nové možnosti pro děti, které potřebují největší podporu. „Věříme, že vzdělání je klíčem k lepšímu životu. Díky štědré podpoře dárců a spolupráci s Red Monster můžeme dětem nabídnout nástroje a dovednosti, které jim pomohou rozvíjet jejich potenciál,“ říká Klára Benešová z nadace Edufuture.

V nejbližší době se projekt rozšíří do dalších dětských domovů i na dětská oddělení dvou nemocnic ve Středočeském kraji. Zájemci o podporu projektu se mohou zapojit finančním příspěvkem, který umožní rozšíření pomoci dalším dětem. „Budeme velmi vděční za jakoukoliv finanční podporu, neboť několik dalších dětských domovů a institucí stále čeká na možnost zapojit se do tohoto unikátního projektu,“ dodává Benešová.



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Dětský domov a škola v Sedlci-Prčici / se souhlasem
autor: Irena Kadlecová








Další články

Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních? Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na … LIFESTYLE Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se … AKTUÁLNĚ Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala … KULTURA Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, … Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na … AKTUÁLNĚ Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou … POZNÁVÁME BRDY Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové … PR Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally! Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz