17. 9. svátek má Naděžda

Na železnici v sobotu začne turistická sezona

19. března 2019   (11:34)
Na železnici v sobotu začne turistická sezona

Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy.


V sobotu odstartuje jarní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. Po zimní přestávce na koleje vyjedou výletní a historické vlaky pro turisty a také cyklovlaky. Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. Zástupci Pražské integrované dopravy (PID) to oznámili na dnešní tiskové konferenci.

Během turistické sezony posílí i některé pravidelné vlakové a autobusové spoje do turistických oblastí.
Výletní a nostalgické vlaky, které budou z Prahy mířit do všech stran, provozují České dráhy. Sezona začne na Posázavském pacifiku, dále vyjede spěšný vlak Český ráj přes Nymburk, Kopidlno a Jičín do Turnova nebo vlak Cyklo Brdy z Prahy do Příbrami a Březnice, který by časem mohl být prodloužen do jihočeské Blatné. V sobotu poprvé vyjede také tzv. Cyklohráček, který je určen zejména pro rodiny s dětmi a jezdit bude na Okoř a do Slaného.

Od 30. března začnou jezdit také historické vlaky dopravce KŽC, které budou jezdit například na Křivoklát, do Mšena nebo do Prachovských skal. Využívat budou zejména historické motorové vlaky vyrobené v Československu.

Provoz turistických vlaků finančně podpořily Středočeský kraj i Praha, jejich přípěvek na historické vlaky KŽC dohromady činí deset milionů korun. Výletní vlaky Českých drah jsou pak podle podniku zahrnuty do smluv o provozu regionálních vlaků, tzv. nostalgické vlaky pak dopravce provozuje na vlastní podnikatelské riziko. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) jsou turistické vlaky možností přilákat v rámci regionální dopravy na železnici další cestující, kteří se postupně z výletních vlaků přesunou do klasické dopravy.

Na všechny výletní i historické vlaky bude vedle jízdenek dopravců platit i jízdné Pražské integrované dopravy.
Vedle pravidelných výletních jízd se v Praze a Středočeském kraji letos uskuteční několik železničních akcí pro vlakové fanoušky. Novinkou jsou okružní jízdy parního vlaku s historickými vozy ze 40. a 50 let, který bude jezdit na vybraných pražských tratích. Vlak pojede celkem čtyřikrát. Mezi další připravované akce patří například tzv. Kozel expres, který bude jezdit z pražského hlavního nádraží do velkopopovického pivovaru, dále den dětí v Braníku, Mikulášské jízdy Prahou a další tradiční jízdy. V dubnu se v Kralupech nad Vltavou uskuteční Středočeský železniční den, v září pak Den železnice na pražském Smíchově.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: topDalší články

Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53) Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce Úřady odmítly omezit rychlost v centru obce Kamýk nad Vltavou, nesouhlasí ani s vyznačením přechodů pro chodce V centru obce je komunikace zúžena a je bez chodníku, lidé tedy musí vždy sejít na vozovku. Omezení rychlosti je však podle úřadů zbytečné 17. září 2019   (06:13) Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Čeká nás krutá zima. Nejen zvířata, ale už i zloději mají tendenci obalovat svá těla tukem Nedovolená konzumace je momentálně velmi trendy 16. září 2019   (17:59) Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Na ulici Bratří Čapků kdosi vystěhoval půlku obývacího pokoje Příbramské Technické služby denně po městě zlikvidují kolem jedné tuny odpadů z černých skládek 16. září 2019   (15:27)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz