24. 4. svátek má Jiří

Na železnici v sobotu začne turistická sezona

19. března 2019   (11:34)
Na železnici v sobotu začne turistická sezona

Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy.


V sobotu odstartuje jarní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. Po zimní přestávce na koleje vyjedou výletní a historické vlaky pro turisty a také cyklovlaky. Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. Zástupci Pražské integrované dopravy (PID) to oznámili na dnešní tiskové konferenci.

Během turistické sezony posílí i některé pravidelné vlakové a autobusové spoje do turistických oblastí.
Výletní a nostalgické vlaky, které budou z Prahy mířit do všech stran, provozují České dráhy. Sezona začne na Posázavském pacifiku, dále vyjede spěšný vlak Český ráj přes Nymburk, Kopidlno a Jičín do Turnova nebo vlak Cyklo Brdy z Prahy do Příbrami a Březnice, který by časem mohl být prodloužen do jihočeské Blatné. V sobotu poprvé vyjede také tzv. Cyklohráček, který je určen zejména pro rodiny s dětmi a jezdit bude na Okoř a do Slaného.

Od 30. března začnou jezdit také historické vlaky dopravce KŽC, které budou jezdit například na Křivoklát, do Mšena nebo do Prachovských skal. Využívat budou zejména historické motorové vlaky vyrobené v Československu.

Provoz turistických vlaků finančně podpořily Středočeský kraj i Praha, jejich přípěvek na historické vlaky KŽC dohromady činí deset milionů korun. Výletní vlaky Českých drah jsou pak podle podniku zahrnuty do smluv o provozu regionálních vlaků, tzv. nostalgické vlaky pak dopravce provozuje na vlastní podnikatelské riziko. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) jsou turistické vlaky možností přilákat v rámci regionální dopravy na železnici další cestující, kteří se postupně z výletních vlaků přesunou do klasické dopravy.

Na všechny výletní i historické vlaky bude vedle jízdenek dopravců platit i jízdné Pražské integrované dopravy.
Vedle pravidelných výletních jízd se v Praze a Středočeském kraji letos uskuteční několik železničních akcí pro vlakové fanoušky. Novinkou jsou okružní jízdy parního vlaku s historickými vozy ze 40. a 50 let, který bude jezdit na vybraných pražských tratích. Vlak pojede celkem čtyřikrát. Mezi další připravované akce patří například tzv. Kozel expres, který bude jezdit z pražského hlavního nádraží do velkopopovického pivovaru, dále den dětí v Braníku, Mikulášské jízdy Prahou a další tradiční jízdy. V dubnu se v Kralupech nad Vltavou uskuteční Středočeský železniční den, v září pak Den železnice na pražském Smíchově.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: topDalší články

Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚ Začátkem května proběhne den otevřených dveří na požárních stanicích v Příbrami, Dobříši a Sedlčanech Začátkem května proběhne den otevřených dveří na požárních stanicích v Příbrami, Dobříši a Sedlčanech Hasiči budou opět prezentovat svou techniku veřejnosti. 23. dubna 2019   (15:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz