24. 6. svátek má Jan

Na železnici v sobotu začne turistická sezona

19. března 2019   (11:34)
Na železnici v sobotu začne turistická sezona

Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy.


V sobotu odstartuje jarní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. Po zimní přestávce na koleje vyjedou výletní a historické vlaky pro turisty a také cyklovlaky. Na Vltavě v sobotu také letos poprvé vyjedou přívozy. Zástupci Pražské integrované dopravy (PID) to oznámili na dnešní tiskové konferenci.

Během turistické sezony posílí i některé pravidelné vlakové a autobusové spoje do turistických oblastí.
Výletní a nostalgické vlaky, které budou z Prahy mířit do všech stran, provozují České dráhy. Sezona začne na Posázavském pacifiku, dále vyjede spěšný vlak Český ráj přes Nymburk, Kopidlno a Jičín do Turnova nebo vlak Cyklo Brdy z Prahy do Příbrami a Březnice, který by časem mohl být prodloužen do jihočeské Blatné. V sobotu poprvé vyjede také tzv. Cyklohráček, který je určen zejména pro rodiny s dětmi a jezdit bude na Okoř a do Slaného.

Od 30. března začnou jezdit také historické vlaky dopravce KŽC, které budou jezdit například na Křivoklát, do Mšena nebo do Prachovských skal. Využívat budou zejména historické motorové vlaky vyrobené v Československu.

Provoz turistických vlaků finančně podpořily Středočeský kraj i Praha, jejich přípěvek na historické vlaky KŽC dohromady činí deset milionů korun. Výletní vlaky Českých drah jsou pak podle podniku zahrnuty do smluv o provozu regionálních vlaků, tzv. nostalgické vlaky pak dopravce provozuje na vlastní podnikatelské riziko. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra (Praha Sobě) jsou turistické vlaky možností přilákat v rámci regionální dopravy na železnici další cestující, kteří se postupně z výletních vlaků přesunou do klasické dopravy.

Na všechny výletní i historické vlaky bude vedle jízdenek dopravců platit i jízdné Pražské integrované dopravy.
Vedle pravidelných výletních jízd se v Praze a Středočeském kraji letos uskuteční několik železničních akcí pro vlakové fanoušky. Novinkou jsou okružní jízdy parního vlaku s historickými vozy ze 40. a 50 let, který bude jezdit na vybraných pražských tratích. Vlak pojede celkem čtyřikrát. Mezi další připravované akce patří například tzv. Kozel expres, který bude jezdit z pražského hlavního nádraží do velkopopovického pivovaru, dále den dětí v Braníku, Mikulášské jízdy Prahou a další tradiční jízdy. V dubnu se v Kralupech nad Vltavou uskuteční Středočeský železniční den, v září pak Den železnice na pražském Smíchově.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: ČTK

autor: topDalší články

Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41) ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den ORL péče v příbramské nemocnici nebude přes léto dostupná každý den V létě dojde k omezení provozu ORL v areálu I. Akutní případy ošetří ambulance na Zdaboři, ale pouze v některých dnech 24. června 2019   (16:19) Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Pod pohrůžkou zabití oloupil mladíka o telefon Agresorovi hrozí deset let za mřížemi 24. června 2019   (13:59) Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Zatímco školy budou prázdné, na některých školních hřištích to i o prázdninách bude žít Pro děti, které zůstávají v době prázdnin ve městě, zůstanou v době letních prázdnin otevřena některá školní hřiště 24. června 2019   (12:49) Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Firma z Příbrami je lídrem Středočeského kraje Společnost CVP Galvanika z Příbrami obsadila v prestižní soutěži "Ocenění českých lídrů" první místo za celý Středočeský kraj. 24. června 2019   (10:22) PR S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho S plavčíky na Nováku se zatím nepočítá, bylo by jich třeba příliš mnoho Podle norem by v areálu muselo být několik desítek plavčíků. 24. června 2019   (08:32) Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Usměvavé děti v kontrastu s šedí, která je všude okolo. To jsou děti z ubytoven Kdo mezi ně nepřijde, neuvěří. Kdo mezi ně přijde, nechce je tam nechat 24. června 2019   (06:09) Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové Místo ovcí budou v lesoparku běhat pejskové S bezvodítkovou zónou se počítá i u Nového rybníka 23. června 2019   (19:00) Tropy se vrací, celý týden bude vedro Tropy se vrací, celý týden bude vedro Konec června bude teplotně nadprůměrný 23. června 2019   (15:51) Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Máte dotazy k integraci Příbramska do PID? Navštivte infostánek nebo historický autobus Cestujícím budou pomáhat informátoři přímo v terénu, ve středu 26. června vyjede informační historický autobus 23. června 2019   (13:15)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz