Na zastávkách ve Středočeském kraji budou cestujícím sloužit chytré označníky
7. února 2024 (15:38)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Náklady jsou do 118 milionů korun bez DPH, většinu pokryje dotace z EU.
Na autobusových zastávkách ve Středočeském kraji budou cestujícím sloužit chytré označníky. Budou je informovat o odjezdech spojů, zpoždění či bezbariérovosti. Organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) vypsala zakázku na dodávku technologie. Náklady jsou do 118 milionů korun bez DPH, většinu pokryje dotace z EU. První informační panely se na zastávkách objeví letos v létě, informoval dnes Josef Holek z krajského úřadu.
Podle krajského radního pro veřejnou dopravu Petra Boreckého (STAN) projekt přispěje ke zvýšení informovanosti cestujících a atraktivitě veřejné dopravy. "Půjde o nízkoenergetické informační panely s technologií E-paper. Panel bude disponovat velikostí 13,3 palce a bude umístěn v horní části označníku. Zobrazovat budou čtyři nejbližší odjezdy s informacemi o čísle linky, směru a cílové stanici, počet minut do odjezdu včetně zpoždění a bezbariérovosti. Poslední řádek mohou využít obce a informovat zde občany," uvedl Borecký.
Na projektu se mají finančně podílet i obce. Ke konci ledna bylo podepsáno 66 smluv a dalších sedm schválily orgány obcí. "V tuto chvíli je již v projektu chytrých zastávek počítáno minimálně se 400 systémy E-paper," dodal radní.
Chytrý označník bude energií zásobovat set baterií, který zajistí provoz po dobu minimálně pěti let, zpravidla je však jeho životnost o více než 20 procent delší. Infopanel včetně baterií bude umístěn přímo v konstrukci dvoutyčového označníku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V Milínské ulici v Příbrami měl řidič auta srazit nezletilého chlapce, policisté hledají svědky
•Auto na přechodu pro chodce přejelo ženě nohu, policisté hledají řidiče
•Opilou řidičku v Příbrami vytrestalo její vlastní auto, přivolalo na pomoc policii
Další články
Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu
Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. …
AKTUÁLNĚ
Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na …
FOTO
Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma
V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje
Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají …
SPORT
Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat?
Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi …
ZDRAVOTNICTVÍ
Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví
Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení …
AKTUÁLNĚ
Proč děláme věci, které víme, že nám škodí
Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys …
LIFESTYLE




