Na začátek školního roku se nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu
20. srpna 2022 (20:21)
foto: ZŠ Propojení Sedlčany/ilustrační fotografie
Opatření proti šíření covidu-19 doprovázela zahájení školního roku v září 2020 i 2021. Zatímco v předminulém školním roce spočívala hlavně v doporučeních k přísnějším hygienickým opatřením, jako je časté větrání či dezinfekce rukou, v minulém školním roce musely děti navíc podstoupit i testy na koronavirus a nosit roušky.
Na začátek nadcházejícího školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. Zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol, by ministerstvo školství nepodporovalo.
Současný vývoj epidemie podle ministerstva nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. Ředitelé škol mají od letošního roku možnost kvůli šíření koronaviru vyhlásit sami distanční výuku nebo ředitelské volno až na deset dní.
Podle některých zástupců pedagogů ale nemusí být současná příprava na následující školní rok dostatečná. "Ocenil bych, kdyby ministerstva připravila několik scénářů, jak se bude postupovat, pokud se epidemická situace zhorší," uvedl prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. "Obávám se, aby se neopakoval chaos z loňského podzimu, kdy byla opatření ve školách nedostačující a covid se přes školy rozšířil do rodin," řekl.
Žádné podrobnější informace ohledně zvýšené hygieny na školách podle něj učitelé nemají. "Zřejmě půjde o obvyklá nezávazná doporučení, jako je stírání podlah, dávkovače dezinfekce, mytí rukou a častější větrání, což může být problém při snížení teploty ve třídách na 19 stupňů Celsia," míní. Ke snížení teplot ve třídách podle navrhované vyhlášky chce ministerstvo průmyslu přistoupit v případě nouzového stavu vyhlášeného kvůli nedostatku plynu.
Opatření proti šíření covidu-19 doprovázela zahájení školního roku v září 2020 i 2021. Zatímco v předminulém školním roce spočívala hlavně v doporučeních k přísnějším hygienickým opatřením, jako je časté větrání či dezinfekce rukou, v minulém školním roce musely děti navíc podstoupit i testy na koronavirus a nosit roušky.
Počty nových pozitivních testů na koronavirus začaly na počátku července znovu růst, po několika týdnech ale letní vlna opět pozvolna klesá. V posledním týdnu bylo v pracovních dnech pozitivně testováno mezi 2000 a 3000 osobami, další stovky denně se nakazily opakovaně. Reálný počet nakažených je pravděpodobně výrazně vyšší než počet pozitivních testů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Ministr školství Balaš dnes navštívil adaptační skupinu pro ukrajinské děti v Příbrami
•Studium na Univerzitě třetího věku pokračuje kurzem o Arménii a umění rané renesance
•Nevíte, kam po základní škole? Přijďte na Veletrh středních škol
Další články
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel
Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky
Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize
Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem …
AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi?
Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní …
AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ




