15. 4. svátek má Anastázie




Na výsledky odběrů čeká na Příbramsku 38 lidí. Hygiena stále eviduje pouze jednu nakaženou ženu

17. března 2020   (09:53)
Na výsledky odběrů čeká na Příbramsku 38 lidí. Hygiena stále eviduje pouze jednu nakaženou ženu
foto: pribram.cz

Česko má 383 případů koronaviru, tři lidé ve velmi vážném stavu


V Česku bylo k dnešnímu ránu 383 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je o 39 víc než v pondělí večer. První tři lidé se z nemoci zcela vyléčili, naopak jiní tři pacienti nakažení koronavirem jsou ve velmi vážném až kritickém stavu, uvedlo na twitteru ministerstvo zdravotnictví.

Laboratoře už provedly dohromady 6302 testů, vyplývá z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví věnovaném onemocnění COVID-19. Necelá polovina lidí se nakazila v zahraničí, stejná část v Česku.
Na Příbramsku čeká na výsledky testování 38 osob. „Aktuálně se prokázala nákaza koronavirem pouze u jedné osoby. Jedná se o ženu narozenou v roce 1990. Byla nakažena na území České republiky. K dnešní deváté hodině neevidujeme další rozšíření nemoci,“ uvedla v úterý po deváté hodině pro pribram.cz tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamounová s tím, že hygienici nařídili karanténu pro jednu osobu. Další karantény nařizují obvodní lékaři, jejich počet není momentálně znám.

Podle dostupných informací by se na Příbramsku mělo jednat o infikovanou ženu z obce Nový Knín. Pacientka je v domácí karanténě a průběh nemoci je lehký.
"Již 6302 osob bylo na koronavirus otestováno, 383 s pozitivním výsledkem. Dobrá zpráva je, že tři pacienti v ústecké nemocnici se z nákazy zcela vyléčili! Bohužel tři jiní jsou naopak ve velmi vážném až kritickém stavu," informovalo ministerstvo.

Tři uzdravení pacienti, kteří se léčili v ústecké nemocnici, jsou z Děčína. Lidé, kteří lyžovali v severní Itálii, byli mezi prvními nakaženými novým typem koronaviru. V Česku se poprvé prokázal 1. března.

Kvůli nemoci platí v zemi nouzový stav, výrazné omezení volného pohybu lidí i většiny aktivit. Situaci dnes bude znovu řešit vláda.
Počty infikovaných rozdělených podle krajů ministerstvo zdravotnictví zatím na webu nezveřejnilo. Dosud bylo nejvíce případů v Praze, následoval Olomoucký kraj. Další oficiální údaje mají být známy kolem 18:00.

Komentář autora
"Příbramané, chraňte v této vypjaté situaci spojené s vyhlášením dalších opatření kvůli koronaviru sebe i ostatní. Pokud nemusíte, nikam nechoďte, pomáhejte ohroženým, pracujte na sobě, komunikujte s blízkými a společně to určitě dáme. Zakrývání obličeje je projevem zodpovědnosti!" uvedl Tomáš Pečenka, šéfredaktor pribram.cz.


Informace ohledně šíření nákazy na území Příbramska redakce pribram.cz zjišťuje nepřetržitě.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz