20. 3. svátek má Světlana




Na víkend se výrazně oteplí, v neděli může být až 26 stupňů

18. května 2023   (08:43)
Na víkend se výrazně oteplí, v neděli může být až 26 stupňů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Ojediněle se mohou v sobotu i v neděli objevit přeháňky nebo bouřky.


Česko čeká víkend s teplotami přes 20 stupňů Celsia, v neděli může být až 26 stupňů Celsia. Ojediněle se mohou v sobotu i v neděli objevit přeháňky nebo bouřky. Letní teploty očekávají meteorologové i na začátku příštího týdne. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Četné srážky, které se v posledních dnech vyskytovaly zejména na východě Česka, ustávají. "Dnes už déšť čekáme jen výjimečně, a to s největší pravděpodobností na východě a jihovýchodě území. Mraků ale bude stále docela dost, i když hlavně v severozápadní polovině Čech se polojasná obloha objeví, a tak tam může dnes nasvítit až osm hodin slunečního svitu," uvedl ČHMÚ na své facebookové stránce. Oproti středě se dnes také slabě oteplí, meteorologové očekávají teploty mezi deseti až 14 stupni Celsia, v Čechách mohou místy stoupnout až na 17 stupňů.
V pátek bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo. Na východě se místy, jinde ojediněle, může vyskytnout slabý déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi osmi až čtyřmi stupni Celsia, při déletrvající zmenšené oblačnosti klesnou až na dva stupně Celsia, ojediněle se mohou objevit přízemní mrazíky. Přes den teploty vystoupají na 13 až 17 stupňů Celsia.
V sobotu i v neděli bude polojasno, přes den se při zvětšené oblačnosti mohou ojediněle objevit přeháňky nebo i bouřky. V sobotu se nejvyšší denní teploty budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni a v neděli mezi 22 až 26 stupni Celsia.

Podobný ráz počasí vydrží i na začátku příštího týdne, v pondělí a v úterý by mohlo být ještě o něco tepleji, až 27 stupňů Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční … PŘÍRODA Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C … Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 … AKTUÁLNĚ
Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz