16. 3. svátek má Elena a Herbert




Na víkend se do Česka vrátí zima, místy bude sněžit, v noci hrozí náledí

31. ledna 2025   (09:30)
Na víkend se do Česka vrátí zima, místy bude sněžit, v noci hrozí náledí
foto: pixabay

Po teplých dnech se zima znovu přihlásí o slovo. O víkendu se ochladí, teploty zůstanou jen těsně nad nulou a v neděli bude místy sněžit.


Po relativně teplých dnech ukáže zima svou chladnější tvář. Na víkend se vrátí zima, i přes den bude jen těsně nad nulou, a hlavně v neděli bude místy sněžit. Nebe bude dál převážně oblačné, maximálně polojasné. V noci bude mrznout, může se tvořit náledí. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Pátek bude v Čechách oblačný, na Moravě a ve Slezsku ale meteorologové očekávají místy až polojasno. Zejména v noci nebo ráno se mohou objevit mrznoucí mlhy. Teploty dnes přes den budou při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem tří stupňů Celsia, jinak většinou pět až devět stupňů a na východě i kolem 11 stupňů Celsia.

V pátek se přidá občasný déšť nebo přeháňky, zejména v Čechách i v nižších polohách sněhové. Teploty přes den budou stoupat na dva až šest stupňů Celsia, na jihovýchodě a východě až k osmi stupňům.
Sobotní obloha bude polojasná až oblačná, na severu a severovýchodě až zatažená. Na hory místy a jinam jen ojediněle přijde sněžení. Přes den by teploty neměly přesáhnout pět stupňů Celsia. Na neděli se zatáhne a sněžit bude víc. Denní maxima by měla být ještě o stupeň nižší než v sobotu.

Nebe bude maximálně polojasné i počátkem příštího týdne, oteplení meteorologové nečekají. Teploty se i přes den budou držet kolem nuly, v noci může být třeba v pondělí při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce až kolem minus osmi stupňů Celsia. Dál může místy sněžit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák








Další články

Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE … PR Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím … AKTUALIZOVÁNO Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … AKTUALIZOVÁNO Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI
Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz