Na Velký pátek budou obchody otevřené, lidé si nenakoupí na Velikonoční pondělí
8. dubna 2022 (16:07)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Omezení prodeje o vybraných svátcích v prodejnách nad 200 metrů čtverečních platí od konce roku 2016. Velké obchody musejí zůstat zavřené na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a 25. a 26. prosince.
Na Velký pátek, který letos připadá na 15. dubna, budou obchody otevřené v běžné provozní době, stejně jako oba víkendové dny. Lidé si ale nenakoupí na Velikonoční pondělí, kdy musejí být prodejny nad 200 metrů čtverečních podle zákona o prodejní době zavřené. Zákon sice neplatí za nouzového stavu, který je v České republice vyhlášen do konce května, přesto obchodníci neplánují nechat otevřeno. Vyplývá to ze zveřejněných informací obchodních řetězců. Vláda loni v souvislosti s pandemií koronaviru zakázala prodej i na Velký pátek.
"Nouzový stav nám umožňuje svobodnou volbu, které jsme využili tak, aby si naši kolegové na prodejnách i distribučních centrech mohli odpočinout se svými rodinami," uvedla společnost Albert.
Obchodníci tak postupují podle zákona o prodejní době. Ten se totiž nevztahuje na obchody s prodejní plochou pod 200 metrů čtverečních, čerpací stanice, lékárny, prodejny ve zdravotnických zařízeních, ale také prodejny v místech zvýšené koncentrace cestujících, jako jsou letiště či nádraží.
Omezení prodeje o vybraných svátcích v prodejnách nad 200 metrů čtverečních platí od konce roku 2016. Velké obchody musejí zůstat zavřené na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a 25. a 26. prosince.
Podnikatelské svazy zákon o prodejní době opakovaně kritizují. Naopak odboráři usilují o rozšíření regulace na všech 13 svátků.
Podnikatelské svazy zákon o prodejní době opakovaně kritizují. Naopak odboráři usilují o rozšíření regulace na všech 13 svátků.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Šéfredaktor pribram.cz: Slavíme čtrnácté narozeniny, čtenářům chybí staré projekty
•Blíží se Velikonoce, sezona vajec. Víte, jaká vybrat?
•Na Rynečku začíná stavba bytového domu, noví majitelé se nastěhují do konce roku 2024
Další články
Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami
Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od …
KULTURA
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram
Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení …
SPORT
Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici
Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny
Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na …
ZAJÍMAVOSTI
Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky
Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v …
KULTURA
Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká
Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram …
ROZHOVOR
V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem
Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v …
AKTUÁLNĚ
Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech
Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy.
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance
Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní …
NEPŘEHLÉDNĚTE



