Na území Středočeského kraje je cítit zápach kouře z požáru v Národním parku České Švýcarsko
26. července 2022 (15:53)
foto: HZS Středočeského kraje
Od včerejšího večera řešilo operační středisko HZS Středočeského kraje více než 70 planých poplachů.
Od dnešního rána je vzhledem k povětrnostním podmínkám možné na území Středočeského kraje cítit kouř z požáru v Národním parku České Švýcarsko. Podle Českého hydrometeorologického ústavu je šíření způsobeno silným větrem. Aktuálně je kouř zaznamenatelný na severní polovině kraje a postupuje dále.
Od včerejšího večera řešilo operační středisko HZS Středočeského kraje více než 70 planých poplachů v souvislosti s kouřem pocházejícím z požáru v Hřensku. Hasiči doporučují, aby lidé v tomto specifickém případě (pokud nejsou viditelné další příznaky hoření např. plameny) zvážili, zda je nutné volat na tísňové linky.
V současné době hasiči likvidují několik lesních požárů. Jeden z nich je v Národním parku České Švýcarsko, kde vypukl v neděli a dnes ráno tam podle hasičů hořelo na ploše kolem 30 hektarů. Vedle toho hasiči zasahují i ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Staměřic na Přerovsku, kde oheň zasáhl plochu o rozloze zhruba 800 krát 300 metrů. Hasili tam celou noc a ráno pokračovali v dohašování. Podobně pokračovali v likvidaci lesního požáru u Lukovečku na Zlínsku, který se rozšířil na plochu asi devíti hektarů. Požár mají pod kontrolou, nikdo při něm neutrpěl zranění. V Evropě s lesními požáry bojuje několik zemí, například Německo, Řecko, Francie nebo Itálie.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeští hasiči pomáhají likvidovat rozsáhlý požár v Národním parku České Švýcarsko
•Nájemník si zapálil svíčku a usnul, zaměstnal dvě jednotky hasičů
•Hasiči na Příbramsku likvidovali požár mobilního domu, jedna žena se popálila
Další články
„Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov
Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V …
ROZHOVOR
Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb
Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je …
VOLBY 2026
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu
Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea …
AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové
Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si …
POZNÁVÁME BRDY
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE




