Na účtu pro pozůstalé z Ohrazenic je téměř jeden a čtvrt milionu. Kraj přispěl padesáti tisíci
NEPŘEHLÉDNĚTE
20. ledna 2021 (11:35)
foto: pribram.cz
„Věřím, že se najde i mnoho dalších dárců, kteří se do sbírky zapojí, aby mohla mladá maminka dětem brzy vybudovat nový domov a začít znovu,“ řekla hejtmanka Pecková.
Při tragické události, která se odehrála v obci Ohrazenice na Příbramsku, zemřel tatínek dvouletého Mirečka. Matka dvou dětí, Mirečka a šestileté Kristýnky, při požáru utrpěla vážné popáleniny a skončila ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Nyní je maminka již doma se svými dětmi.
Obec zřídila transparentní účet, kam mohou lidé zasílat peníze až do konce března. Do dnešního dne již přispělo neuvěřitelných 1122 lidí, kteří zaslali téměř jeden a čtvrt milionu korun. Mezi příchozími platbami je i částka ve výši padesáti tisíc korun, které zaslal Středočeský kraj.
„Ještě teď, měsíc po této nesmírně smutné události, se mi o tom nemluví lehce. O tom, jakou tragédii způsobil oheň, jsme se dozvěděli hned druhý den a snažili jsme se rychle jednat. Po konzultaci s rodinou jsme nekupovali oblečení, které se ve sbírce mezi blízkými lidmi rychle podařilo získat, ale pomohli jsme s pořízením dárků pod stromeček, protože k požáru došlo těsně před Štědrým dnem. Vybrali jsme stavebnice, pro holčičku bárbínku, pro chlapečka auta, policejní sadu a nějaké věci na tvoření a vyrábění a poukazy na nákupy. Byla to bezprostřední pomoc, kterou jsme hned odvezli k prarodičům dětí, kam se rodina dočasně přestěhovala," uvedla pro pribram.cz hejtmanka Petra Pecková.
Současně s materiální pomocí zaslala hejtmanka i kondolenci pozůstalým. Následně jsme ihned uvolnili finance z Fondu hejtmanky, v prvním lednovém týdnu se sešla rada kraje, aby o příspěvku do veřejné sbírky na pomoc postižené rodině rozhodla. Schválila pomoc jednomyslně. „Na transparentní účet, kam mohou lidé stále přispívat, jsme poslali z krajského rozpočtu padesát tisíc korun. Věřím, že se najde i mnoho dalších dárců, kteří se do sbírky zapojí, aby mohla mladá maminka dětem brzy vybudovat nový domov a začít znovu. Po ztrátě partnera i střechy nad hlavou to bude mít nesmírně těžké. Přeji jí hodně sil a kdyby byla možnost mamince z pozice hejtmanky dále nějak pomoci, jsem jí k dispozici." dodala hejtmanka.
Maminka teď s dětmi žije v domě u rodičů zemřelého. „Vůbec nevím, co bude. Většina příjmů, které jsme měli byly od manžela, já jsem momentálně na mateřské dovolené. Velice děkuji za pomoc, kterou nám lidé poskytují. Beru ji jako světlo na konci tunelu. Ráda bych si s dětmi pořídila nové bydlení, každým dnem je náš sen blíže,“ řekla pribram.cz.
Číslo účtu, který bude otevřen až do 31. 3. 2021, je 5965355329/0800. Veřejná sbírka je pod názvem Pomoc pozůstalým po zemřelém Miroslavu F. (32 let).
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla
Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. …
ZAJÍMAVOSTI
Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron
Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé …
AKTUÁLNĚ
Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu
Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice …
Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy
Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala …
ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili
Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem …
AKTUÁLNĚ
Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem
Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s …
DOPRAVA
Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal...
Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala …
AKTUÁLNĚ
Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů
Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době …
AKTUÁLNĚ
Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy
S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita …
AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem
Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o …
ZAJÍMAVOSTI




