Na účet pozůstalých po tragické nehodě ve Lhotě zaslali lidé téměř 150 tisíc
NEPŘEHLÉDNĚTE
10. srpna 2020 (11:47)
Tragická nehoda, která se odehrála 20. července ve Lhotě u Příbramě, otřásla nejen místními, ale téměř celým Českem. Tři mrtvá těla plující na hladině rybníka našla vdova po nejstarším muži, tedy matka a babička zbylých dvou obětí, když se ve večerních hodinách vrátila z práce.
Všechny muže tří generací podle dosavadních informací nejspíš zabil elektrický proud z porouchaného ponorného čerpadla, z nějž rodina čerpala vodu na zalévání zahrady. Dědeček se vydal nefunkční čerpadlo opravit, když ale vstoupil do vody, přístroj začal probíjet. Na pomoc mu přispěchal jeho syn i vnuk, všichni tři pak ve vodě zemřeli.
Starostka Eva Drmlová se souhlasem rodiny nechala 24. července zřídit transparentní účet, na který přispěla i obec. Na transparentním účtu, kam mohou lidé zasílat libovolné částky, bylo k dnešnímu dni vybráno téměř 150 tisíc korun, kdy 30 tisíc obec zaslala na účet pozůstalých jako částečný výtěžek sbírky před konáním pohřbu. V minulém týdnu rodina dostala dalších 89 tisíc. „Během dnešního dne budeme odesílat další část vytěžené sbírky,“ řekla pribram.cz místostarostka obce Jana Kvapilová s tím, že účet bude otevřený až do konce roku.
Obec na svém jednání, krátce po tragické události, odsouhlasila přispět částkou 25 tisíc korun. „Museli jsme nějak účet pojmenovat, takže jsme zvolili název Sbírka pro rodinu obětí ve Lhotě u PB. Číslo účtu je 123-0773980207/0100,“ dodala starostka pro pribram.cz s tím, že veškeré finanční prostředky poputují pro pozůstalé.
Zesnulý nejstarší muž pracoval jako taxikář. Krátce po jeho smrti vyjelo asi dvacet vozidel taxislužby uctít památku svého kolegy, ale i ostatních členů jeho rodiny. Smuteční spanilá jízda vyjela od příbramského aquaparku přes centrum města až do Lhoty u Příbramě, k rybníku, kde došlo k tragické události. Svá vozidla taxikáři zaparkovali podél rybníku, kde společně zatroubili na počest obětí. Na pietním místě pak zapálili svíčky a položili květiny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů?
Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na …
ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč?
Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí …
ZAJÍMAVOSTI
Příbramské divadlo má prázdniny. Herci ale v srpnu zahrají pod širým nebem
Než se v září znovu otevře opona na domovské scéně Divadla A. Dvořáka Příbram, čeká …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Supercela se zformovala nad Příbramskem. Po nedávných ničivých bouřkách měli lidé znovu důvod ke znepokojení
V úterý přes náš region přešlo několik bouřek. Ta první, nejvýraznější přinesla …
POČASÍ
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …





