Na týden do Southamptonu
FOTOGALERIE
11. října 2016 (18:48)
Další 4 fotografie v galerii
foto: Gymnázium Příbram
O zájezdu příbramských gymnazistů píše Sára Sovičková.
V rámci projektu KES odletěla v září skupina studentek z Gymnázia Příbram, Legionářů pod vedením PaedDr. Hany Kuchyňkové do anglického Southamptonu. Projekt má už tříletou tradici a jedná se o týdenní výměnný pobyt studentů a studentek ve věku 14 a 15 let. Jeho název je přímo odvozen od partnerské King Edward’s School, kterou si studenti můžou prohlédnout a porovnat její atmosféru se svou vlastní. Studentky byly ubytovány u rodin a tím pádem měly skvělou možnost procvičovat angličtinu a seznámit se se zdejšími tradicemi a spoustou nových zajímavých lidí. Dopolední programy ve čtvrtek a pátek byly v KES. Studentky nejdřív učitelka Laura Burnett provedla po celém areálu školy a pak strávily zbytek dne v hodinách se svými protějšky. Sobotu studentky strávily z větší části se svojí rodinou, večer se ale potkala většina lidí na pláži a zašla na společnou večeři. Neděle byla stejně jako sobota prostorem pro sblížení s rodinou a cestování po okolí. Výlet do historické části Southamptonu proběhl v pondělí dopoledne spolu s návštěvou muzea SeaCity, kde mohly díky interaktivní výstavě studentky prožít tragický příběh Titanicu. Poslední dopoledne se vypravily do jedné z největších katedrál v Anglii, a to winchesterské.
Za existenci projektu vděčíme paní učitelce Kuchyňkové a díky za finanční podporu patří také Městu Příbram a SRPG gymnázia. Celý pobyt v Southamptonu byl nabitý nevšedními zážitky a je to dobrá příležitost, jak se seznámit s úplně odlišným způsobem života. Doufáme, že se podaří jej zorganizovat i v dalších letech.
Za existenci projektu vděčíme paní učitelce Kuchyňkové a díky za finanční podporu patří také Městu Příbram a SRPG gymnázia. Celý pobyt v Southamptonu byl nabitý nevšedními zážitky a je to dobrá příležitost, jak se seznámit s úplně odlišným způsobem života. Doufáme, že se podaří jej zorganizovat i v dalších letech.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Gymnázium Příbram
autor: Sára Sovičková, Gymnázium Příbram, Legionářů
Další články
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody!
Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek
Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční …
PŘÍRODA
Policie pátrá po muži z Bohutína: Zanechal dopis na rozloučenou a zmizel
Policie vyhlásila pátrání po 54letém Michalu Vaňáčovi z obce Bohutín.
AKTUÁLNĚ
Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím
Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C …
Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025?
Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer …
ON-LINE PŘENOS
Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“?
Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání …
ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami
Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se …
AKTUÁLNĚ
Ceny benzinu a nafty jdou stále nahoru. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u značky Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 38,50 Kč do 40,90 …
AKTUÁLNĚ
Baník zná soupeře pro čtvrtfinále: Čeká ho derby a start série v pátek
Sezona jde do svého vrcholu a HC Baník Příbram má za sebou úspěšné osmifinále, ve …
SPORT
Farmářské trhy se vrací do Příbrami. Sezona startuje už tuto sobotu
Oblíbené farmářské trhy jsou zpět. Sezona 2026 odstartuje už tuto sobotu 21. března na …
NEPŘEHLÉDNĚTE








