25. 8. svátek má Radim




„Na tu správnou vánoční atmosféru se tradičně necháme naladit úžasným koncertem Příbramského Big Bandu,“ říká Václav Švenda

ROZHOVOR
26. prosince 2024   (11:30)
„Na tu správnou vánoční atmosféru se tradičně necháme naladit úžasným koncertem Příbramského Big Bandu,“ říká Václav Švenda
foto: Příbramský Big Band / FB

V čase svátečním vám naše redakce připravila kromě běžných informací z regionu i odlehčené téma. Oslovili jsme známé osobnosti regionu a položili všem stejné otázky s vánoční tematikou.


Někdo odpověděl, někdo prostě v tom předvánočním shonu nestíhal, a ne každého jsme stihli oslovit. Pojďte si tedy přečíst, jak dodržují zvyky o vánočních svátcích někteří lidé, které známe třeba z radnic, ale i dalších státních institucí nebo spolků či organizací nebo prostě jej proto, že díky svým iniciativám je v regionu známe. Tentokrát na naše otázky odpovídá Václav Švenda, příbramský zastupitel a krajský radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Dodržujete tradiční vánoční zvyky v rodině?
Samozřejmě. Je řada zvyků, bez kterých si v naší rodině adventní čas a Vánoce nedovedeme představit. Počínaje adventním věncem, vánočním cukrovím a zdobením perníčků, přes darované jmelí až po společnou štědrovečerní večeři, od které nikdo nevstává. Také nesmím zapomenout na kapří šupinku.

K večeři máte kapra a salát nebo máte raději jinou, sváteční tabuli?
Ke štědrovečerní večeři máme smaženého kapra s bramborovým salátem, ale také kuřecí a vepřové řízky.
Vánoční stromek živý nebo umělý?
U nás vždy zdobíme přírodní borovici nebo jedli.

Jak trávíte den před Štědrým večerem? Spousty lidí mají v tento čas určité zažité zvyky: vycházky v přírodě, návštěva příbuzných apod.
Vánoce mají být především svátky klidu a pohody. Na tu správnou vánoční atmosféru se tradičně necháme naladit 23. prosince večer úžasným koncertem Příbramského Big Bandu. Štědrý den je pak u nás vždy spojený s procházkou na Svatou Horu a návštěvou místní výstavy betlémů. Samozřejmě také v tento den nesmí chybět nějaká pěkná televizní pohádka. Ke štědrovečerní večeři se celá rodina vždy sejdeme u rodičů. Na toto společné setkání se vždy moc těším.

Všem čtenářům přeji, aby letošní Vánoce byly naplněny klidem, láskou a pohodou. Ať si najdou chvíli na to, co je opravdu důležité – čas strávený s rodinou, přáteli a na chvilku pro sebe.

Krásné svátky a šťastný nový rok.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Další články

První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Co bude ‚chytrá změna‘ před důchodem? Juchelka naznačuje zásadní úpravy Ministerstvo práce mluví o tom, že odchod do důchodu už nemá být jen o věku. Podle … AKTUÁLNĚ Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Jak vychází prázdniny 2026/27: víkendy potěší, Vánoce zkrátí Ještě než se děti vrátí do lavic, stojí za to vědět, kdy je čeká volno. Školní rok … ŠKOLSTVÍ Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Nový rybník má horší hodnocení vody. SZM vysvětluje, co to znamená pro koupající Kvalita vody v příbramském Novém rybníku se podle posledního hodnocení zhoršila. … AKTUALIZOVÁNO Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Pozor na plyn! Policisté tento týden zaměří radary na Příbramsko Řidiči na Příbramsku by měli v tomto týdnu více hlídat rychlost. Od pondělí 24. do … DOPRAVA V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá V srpnu jsou vosy nejagresivnější a bodnutí přibývá Léto je obdobím, kdy lidé tráví více času venku. S tím ale přibývá i nepříjemných … AKTUÁLNĚ Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Hudba, guláš, nové menu a Lucie na jaře. Belveder a Peklo jedou naplno Po prázdninové pauze se v Příbrami znovu rozjíždí hudba, gastronomie i velké akce. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Baník odhaluje tvář nové sezony. Klaban už má svou první permici. Máte ji také? Nové dresy, nová posila a Klaban, který má konečně jméno a svou první permanentku. HC … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz