23. 6. svátek má Zdeňka

Na táborech má být testování na covid každý týden, organizátoři žádají změnu

8. června 2021   (17:45)
Na táborech má být testování na covid každý týden, organizátoři žádají změnu
foto: Sokol Příbram/se souhlasem

Podle podmínek, které ministerstvo pro tábory zveřejnilo minulý týden, se na nich letos nebude omezovat počet účastníků.


Účastníci letních táborů, které trvají déle než týden, se budou muset každých sedm dní testovat na covid-19. Před odjezdem na akci pro ně budou platit stejné podmínky jako jinde. Budou se muset prokázat negativním testem, potvrzením o nemoci či o očkování. Vyplývá to z opatření ministerstva zdravotnictví, které v pondělí schválila vláda. Pořadatelé táborů s opakovaným testováním na akcích nesouhlasí, podle nich to výrazně zkomplikuje organizaci. Žádají proto ministerstvo zdravotnictví o změnu. 

Vláda v pondělí schválila mimo jiné podmínky pro letní dětské tábory, zájmové, výchovné, rekreační nebo vzdělávací akce. "Počet osob uvnitř a venku se řídí stejnými pravidly jako u jiných hromadných akcí. Pokud se akce účastní více než deset osob, je nutné splnit jednu z podmínek OTN (očkování, testování, prodělaná nemoc). Trvá-li akce nepřetržitě déle než jeden den, prokazuje se účastník splněním OTN ke dni nástupu na akci a dále ve frekvenci každých sedm dní," uvedlo ministerstvo zdravotnictví v tiskové zprávě.
Pro účast na táborech, oddílových schůzkách či dalších volnočasových aktivitách pro děti se tak všichni budou muset prokázat buď PCR testem ne starším sedmi dnů nebo antigenním testem ne starším 72 hodin. Platit bude také potvrzení o testu od zaměstnavatele či ze školy, čestné prohlášení rodičů, že se dítě testovalo ve škole, nebo antigenní test na místě. Jako alternativa může být potvrzení o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech, nebo doklad o nejméně 22 dnech po první dávce očkování. U pravidelně se opakujících nebo vícedenních akcí se má splnění podmínek prokazovat vždy každých sedm dní, obdobně jako u ubytovacích služeb.
Pořadatelé táborů sice uvítali, že podmínky pro vstup na akce jsou pro všechny typy aktivit sjednocené, ale s opakováním testování jednou za sedm dní nesouhlasí. Podle nich tuto věc dosud nikdo nezmiňoval. "Žádáme ministerstvo zdravotnictví o změnu pravidel pro tábory. Nevidíme důvod pro opakování testů na táborech každých sedm dnů," shodli se ve svém vyjádření organizace sdružené v ČRDM, Asociaci dětské rekreace a Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže ČR.

Podle nich by opakované testování představovalo organizační i finanční zátěž, kterou by nesli rodiče nebo organizátoři táborů. "Je těžko představitelné, že by organizátoři dokázali přesunout děti po sedmi dnech na oficiální testovací místa, kde by byly testy zdarma," upozornili. Podle nich není důvod, aby se děti testovaly, pokud budou v homogenních skupinách a nepřijdou do kontaktu s veřejností mimo tábor.

Podle podmínek, které ministerstvo pro tábory zveřejnilo minulý týden, se na nich letos nebude omezovat počet účastníků. Roušky se budou nosit mimo areál tábora tam, kde to bude povinné. ČRDM tyto podmínky zhodnotila jako mírnější než loni, dosud jí ale chybělo ještě upřesnění podmínek pro testování na covid-19.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění U Milína skončil náklaďák na boku, dva lehce zranění Operační středisko středočeské policie přijalo oznámení o nehodě před půl … Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě způsobil škodu 20 milionů korun Příčinu požáru hasiči zjišťují ve spolupráci s policií. AKTUALIZOVÁNO Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Známe podrobnosti brutálního útoku nezletilého chlapce, který svému spolužákovi zasadil sedm bodnořezných ran Děti, které byly svědky útoku, mají noční můry a bojí se. Ta traumata se u nich jen … Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Sedmnáct hasičských jednotek likviduje požár výrobní haly v Dlouhé Lhotě Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. AKTUALIZOVÁNO Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Mladá řidička nezvládla u Březnice průjezd zatáčkou. Narazila do stromu a převrátila auto na střechu Žena byla po nehodě převezena do nemocnice. U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy U Solenic sjel obytný vůz z přívozu do Vltavy Hasiči požádali z důvodu vyprošťování vozidla o snížení hladiny řeky. Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem Avizované otevření KFC v Příbrami přilákalo desítky hladových nadšenců rychlého … Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Sanitce, která převážela pacienta na transplantaci, nedala dodávka na strakonické přednost. Čtyři zranění, v místě přistál vrtulník Vážná dopravní nehoda uzavřela strakonickou silnici u obce Buk na Příbramsku. Sanitka … Prokopská pouť nabídne třídenní program Prokopská pouť nabídne třídenní program Příbram je starým hornickým městem, a tak není divu, že ke zdejším tradicím patří také …
Příbram pokračuje v budování parkovacích míst Příbram pokračuje v budování parkovacích míst "Do konce roku technické služby vytvoří ještě dalších 54 míst, a to ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz