6. 4. svátek má Vendula




Na své práci miluji snad úplně všechno, říká jeden z příbramských barmanů

ROZHOVOR
3. srpna 2014   (08:22)
Na své práci miluji snad úplně všechno, říká jeden z příbramských barmanů

K letnímu rozhovoru jsme pozvali příbramského barmana Petra Kleindiensta.



Petře, jak jsi se vůbec k barmanskému řemeslu dostal? Co Tě na něm nejvíce baví?

Vše to začalo už dávno. Snad každý z nás dělal nějakou tu letní brigádu za barem nebo v kuchyni. Přesně tak to bylo i u mne. Už jsem u toho zůstal a musím říct, že jsem si své povolání vybral velice dobře.

Co na své práci miluješ a co naopak nenávidíš?

Na své práci miluji snad úplně všechno, jinak bych za barem neodváděl kvalitní práci. Ale pokud bych si měl vybrat jednu věc, tak je to barmanské zaměření na servis, který se jmenuje workingflair. Pokud se jedná o věc, kterou nenávidím tak je řešení konfliktu u hostů. Bohužel to k práci patří a nedá se s tím nic dělat.

Umíš nějaká barmanská kouzla?

(směje se) Barmanská kouzla, to je velice trefné, protože v soukromém životě mám jako svůj koníček právě zmíněné kouzlení. V práci spíš tedy kouzlím s kartami, ale i v barové gastronomii mám nějaké ty finty v rukávu.

V tvé branži jsou populární i nejrůznější barmanské soutěže, účastnil jsi se už některých?

Máte pravdu je to populárnější čím dál tím více, ale žádné jsem se ještě neúčastnil. Je to běh na dlouho trať a čeká mě ještě spoustu práce a zkušeností, než si dovolím jít na nějakou barmanskou soutěž.

Jak se na práci dívá tvoje partnerka?

Víte, musíte mít dost tolerantní partnerku, aby to klapalo. Má přítelkyně naštěstí tolerantní je, k tomu za barem pracovala taky, tak že ví, co ta práce obnáší. Hlavně se milujeme a to je to nejdůležitější. Sice se moc nevidíme, z práce jsem často unavený, ale láska, tolerance a trpělivost to jsou veličiny, bez kterých by to nešlo.

Jak zvládáš svou práci po nocích? V kolik hodit míváš tak padla?

Je to náročné. Nevím, jak to vnímají kolegové barmani, ale často chodím z práce za světla a to už se blbě usíná, natož spí. To je asi tak jediný problém. Jinak časem si na to zvyknete, tak jako člověk, který vstává třeba v šest hodin. V kolik hodin mívám padla? Co to je? (směje se) Víte to je relativní pojem. Záleží to na lidech, kolik jich je v baru a jak se baví. Proto Vám jen řeknu, že to bývá pozdě ráno.

Je léto, období prázdnin, horké počasí. Jaké pití si v těchto parných dnech lidé nejvíce objednávají?

No tak obecně lidé mají zafixovaný letní drink Mojito, pokud se vrátí z dovolené, tak vyžadují i něco exotičtějšího, co u moře ochutnali, jako třeba Caipiroscu nebo Mai-Tai. Ale jinak jsme národ pivařů tak, že se lidé zchladí nejčastěji právě pivem.

Dal bys nám recept na nějaký drink, který bychom si mohli umíchat i sami doma?

V horkém počasí je výborný drink z čerstvého ovoce. Nejlepší na to je vodní meloun, který nakrájíte na kostky. Hodíte do mixéru tak 5-6 kostek, vymačkáte šťávu z půlky limetky a jako alkohol přidáte bílý rum, dohodíte tam pár kostek ledu a celé to promixujete, přelijete do skleničky a máte výborný osvěžující drink.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: mm








Další články

Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé … Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika Zduchovice: Požár staré slámy potřetí a vyjela už i těžká technika ZDUCHOVICE – Situace na hnojišti se starou slámou v obci Zduchovice se opět vyhrotila. … AKTUALIZOVÁNO Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Baník znovu bojoval, ale Prostějov byl efektivnější. Série je na hraně, Příbram věří v návrat domů Příbram padla v Prostějově 2:5 a v semifinálové sérii 2. ligy prohrává 0:3 na zápasy. … SPORT Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro odemyká petrklíč, ale který z nich to je? Jaro je tady a s ním se v přírodě postupně probouzí jedna květina za druhou. Mezi nimi … PŘÍRODA „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce „Lucerna je splněný sen.“ Pudilová jde do ringu a Příbram jí drží palce Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA zápasnice Lucie Pudilová se chystá na další … SPORT Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma Syntetická DNA ochrání vaše kolo. Městská policie Příbram spouští značení zdarma S příchodem jara přichází i příležitost lépe ochránit svůj majetek. Městská policie … NEPŘEHLÉDNĚTE
Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Beránek utekl z formy? Vajíčko prasklo? Sem s tím! Příbram vyhlašuje velikonoční výzvu Velikonoce jsou od toho, aby byly veselé — a někdy je ta největší zábava právě v tom, … VELIKONOCE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz