Na Středočeských silnicích je místy rozbředlý sníh, a to i na hlavních tazích
AKTUALIZOVÁNO
21. ledna 2023 (08:14)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dohlednost je snížená, v některých částech regionu se objevují sněhové přeháňky.
Na středočeských silnicích je místy rozbředlý sníh, a to i na hlavních tazích. Dálnice jsou většinou mokré po chemickém ošetření, sjízdné se zvýšenou opatrností. Na karlovarské dálnici D6 nebo na dálnici D4 může být na dálnici i rozbředlý sníh, vozovka je v některých úsecích kluzká. Dohlednost je snížená, v některých částech regionu se objevují sněhové přeháňky, vyplývá z dopravních informací. Policejní mluvčí Barbora Schneeweissová před 12:00 řekla, že v regionu nyní nejsou žádné vážné nehody ani uzavřené silnice a policisté mají hlášené menší havárie, kdy řidiči například nedobrzdí na sněhu či ledu.
Ve středních Čechách jsou nyní hlášené dopravní nehody, při kterých se nikdo vážněji nezranil, provoz zásadně nekomplikují. "Řešíme drobnější nehody," uvedla Schneeweissová. Podle ní jde spíš o "ťukance", často způsobené nedobrzděním na kluzké silnici.
Řidiči by měli být opatrní hlavně na silnicích první třídy na Mladoboleslavsku, Berounsku, Příbramsku a Benešovsku. Na Rakovnicku varují silničáři před možností námrazy, a to i na dálnici D6. Na Mělnicku a Mladoboleslavsku byla ráno na silnicích nižších tříd vrstva nového sněhu, nyní jsou převážně mokré po chemickém ošetření.
Na většině území středních Čech je dnes zataženo, teploty se pohybují kolem minus čtyř až minus dvou stupňů Celsia a fouká slabý vítr.
Na většině území středních Čech je dnes zataženo, teploty se pohybují kolem minus čtyř až minus dvou stupňů Celsia a fouká slabý vítr.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Benzin i nafta ve Středočeském kraji od minulého týdne zlevnily
•Při čelním střetu dvou aut na Příbramsku se zranili dva lidé
•ŘSD spustilo nový web informující o aktuálně prováděné zimní údržbě
Další články
Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník
Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě …
AKTUÁLNĚ
Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici
Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její …
SPORT
Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku
Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v …
LIFESTYLE
Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu
Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem …
ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu
Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z …
FOTOGALERIE
Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty
Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek
Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. …
FOTOGALERIE
Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh
Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu …
ROZHOVOR
SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu?
Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně …
ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život
Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první …
ROZHOVOR




