Na středočeském krajském úřadě dnes zasahují policisté, od rána sbírají dokumenty a data z počítačů
27. března 2023 (10:04)
Na středočeském krajském úřadě dnes zasahují policisté, od rána sbírají dokumenty a data z počítačů. Podle serveru Seznam Zprávy vyšetřují, jak dal kraj vyčistit území bývalého vojenského prostoru v Milovicích na Nymbursku od nebezpečných látek. Hejtmanka Petra Pecková (STAN) na twitteru potvrdila, že převzala od policie příkaz k prohlídce některých kanceláří, včetně kanceláře zastupitele, který byl v bývalém vedení kraje. Mluvčí hejtmanství David Šíma ČTK řekl, že na úřadě jsou zástupci policie a pracovníci hejtmanství jim poskytují součinnost.
Kriminalisté mají podle serveru podezření, že v prostoru, který by měl být vyčištěn od jedů, zůstalo velké množství nebezpečného azbestu. Vyšetřovatelé se podle serveru pohybují například v kancelářích odboru majetku. Dorazili i do kanceláře předsedy kontrolního výboru Roberta Bezděka z ANO, který byl radním v bývalém vedení kraje.
"Mohu potvrdit, že jsem za Středočeský kraj přebírala od policie příkaz k prohlídce některých kanceláři, včetně kanceláře jednoho zastupitele, který byl v bývalém vedení kraje. Podepsala jsem mlčenlivost," uvedla Pecková na twitteru a odkázala na Okresní státní zastupitelství v Nymburce.
Mluvčí hejtmanství Šíma pouze potvrdil, že kriminalisté jsou na úřadě. "Můžeme potvrdit, že se na úřadě nachází zástupci Policie ČR, kterým je poskytována součinnost. Současně není možné poskytovat jakékoli bližší informace," dodal.
Smlouvu o dlouhodobém pronájmu bývalého vojenského prostoru uzavřel kraj s firmou Mladá RP v prosinci 2010. Firma měla areál původně využívat 40 let, za což zaplatila dopředu 25 milionů korun. Hejtmanství jí v roce 2016 vypovědělo smlouvu kvůli nedodržení termínů pro demolice. Společnost ale tvrdila, že podmínky uzavřené smlouvy neporušila. Kraj se s firmou nakonec dohodl na ukončení soudních sporů, aby pozemky mohl využívat, a vrátil Mladé RP peníze z nespotřebovaného nájemného. Další jednání se vedla o výši přiměřeného plnění za odvedené práce.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Muž, který vyhrožoval příbramské nemocnici, dostal peněžitý trest
•Opilý řidič ujížděl policejní hlídce, z auta vylezl až po hrozbě namířenou zbraní
•Muž se zranil při prořezávání stromu, letěl pro něj vrtulník
Další články
Má mladá generace důvod v Příbrami zůstat? Data i hlasy mladých mluví jasně
Otázka, která se v Příbrami vrací stále častěji: Má mladá generace důvod ve městě …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Žena v Mníšku tvrdila, že ji někdo napadl s nožem. Policie nasadila služebního psa a kontrolovala kamery
Ve středu 11. března se mezi obyvateli Mníšku pod Brdy začala rychle šířit zpráva o …
AKTUÁLNĚ
Příbramští hasiči mají technologický arzenál. Moderní technika jim dává větší jistotu i sílu v terénu
Nové vybavení výrazně posiluje bezpečnost i schopnosti příbramských hasičů při …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Spropitné v Česku čeká změna. Sedm procent bez daně a levnější nealko
Spropitné, které už nebude viset v šedé zóně, levnější nealko v restauracích a návrat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Auto narazilo do stromu v Obecnické ulici, na místo letěl vrtulník
V Obecnické ulici zasahovaly v úterý 10. března těsně po 15. hodině všechny složky …
AKTUALIZOVÁNO
Mladé ženy v první linii. Sexuální obtěžování zůstává v práci podceňovaným problémem
Se sexuálním obtěžováním na pracovišti se v České republice setkala přibližně pětina …
Paratriatlonista Tománek chystá extrémní sezonu. Dva ironmany za dva dny i boj o světové tituly
Paratriatlonista Jan Tománek představil své sportovní plány na rok 2026. …
SPORT
Překročili jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo.
Dosáhli jsme na metu, kterou jsme v historii pribram.cz ještě nikdy nepřekročili: více …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nafta už překročila čtyřicetikorunovou hranici
Motoristé v Česku v posledních dnech znovu připlácí za tankování. Ceny benzínu i nafty …
AKTUÁLNĚ
Fanoušci mohou rozhodnout. Sportovec Příbramska 2025 vstupuje do finále
Anketa Sportovec Příbramska 2025 míří do svého finále a právě teď mají slovo také …
ANKETA





