Na slovíčko s novým místostarostou
ROZHOVOR
19. listopadu 2018 (06:02)
Proč má nový místostarosta Mgr. Konvalinka vrásky na čele a jak získaný post ovlivnil jeho osobní život? Zachová město akce pro veřejnost ve stejné míře jako v minulém volebním období?
Příbramským místostarostou se stal Mgr. Jan Konvalinka. Od dubna roku 2016 pracoval na postu ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram. I nyní bude jako místostarosta řešit otázky sociálních věcí a zdravotnictví. Zároveň však do jeho pole působnosti přibyl také Odbor školství, kultury a sportu, Městská realitní kancelář, Knihovna Jana Drdy, Divadlo A. Dvořáka Příbram, Galerie Františka Drtikola Příbram a v neposlední řadě základní i mateřské školy, jídelny a ZUŠ.
Zeptali jsme se pana Konvalinky, jak se v nové roli místostarosty cítí a s čím se potýká?
„Spousta lidí mi gratuluje, odpovídám jim, že ještě nevím, zda je k čemu,“ usmívá se nově zvolený místostarosta. Postupně pronikám do jednotlivých problematik, získávám informace, hledám místa, kde se dá navázat na práci mých předchůdců. V sociální oblasti jsem pracoval, takže je mi blízká. Mám na co navazovat. Paní místostarostka Ženíšková odvedla pro příbramské sociální služby obrovský kus práce. U školství, zjišťuji a načerpávám prioritní úkoly. Stejně tak tomu je i v případě kulturních organizací.“
Co je tedy pro příbramské školství prioritou? Máme zde něco, co hoří?
Že by něco v příbramském školství přímo hořelo, to se říct nedá. Každý ředitel školy má však své potřeby. Pomoc a podporu potřebují především ředitelé, kteří jsou ve své funkci čerstvě a ještě nejsou pevně ukotveni. Noví ředitelé navazují na své předchůdce a pro některé to není snadné.
Naší redakci se svěřili s problémy rodiče žáků ZŠ 28. října, kteří jsou zaskočeni změnami a přístupem nového vedení školy…
S paní ředitelkou se poprvé uvidím tento týden. Podklady se snažím mít ze všech stran. O problémech vím a věřím, že najdeme s paní ředitelkou společnou řeč a vyřešíme je. Paní ředitelka převzala školu po svém předchůdci teprve nedávno a ten přechod byl všechno jen ne snadný. Je obvyklé, že se se změnou vedení vyskytnou určité turbulence. Platí to v podstatě o jakékoliv firmě či organizaci, školy nevyjímaje. Zajisté se najde způsob, jak školu z těžkostí vyvést tak, aby s jejím fungováním byli rodiče spokojeni.
Obrovským úkolem bude také dokončení půdní vestavby na této škole. Tlačíme všemožně na dodavatele stavby, aby práce byly dokončeny v termínu a město nebylo v riziku vrácení dotace.
Plánujete s blížícími se Vánocemi charitativní akce?
Proběhnou všechny tradiční akce. Zmíním například ty, které bude pořádat Centrum sociálních a zdravotních služeb. Bude tradiční Besídka pro klienty pečovatelské služby a Domova seniorů, Vánoce v Azylovém domě a v prosinci bude probíhat sbírka šatstva pro lidi bez přístřeší v Nízkoprahovém denním centru.
V minulém volebním období proběhla spousta akcí pro veřejnost, budete se snažit je zachovat?
Rozhodně. Příbram v minulém období ožila, to si přejeme udržet. Koncerty, festivaly, setkání, akce pro rodiny s dětmi a mnoho dalšího. V nejbližší době se můžeme těšit na pestrý adventní program, který začne už v sobotu prvního prosince.
Co vám s nástupem do funkce místostarosty dělá největší vrásky na čele?
Každý den a každou hodinu něco jiného. Vzhledem k pestrosti toho, co mám jako místostarosta ve své agendě, se vždy najde něco, co bude vyžadovat mou pozornost. Nevadí mi to. Na různorodost úkolů jsem zvyklý. Čas ukáže, která z oblastí bude mít na svědomí nejhlubší vrásky na mém čele.
Několik let jste byl ředitelem Centra sociálních služeb, jak velká změna přišla do vašeho života s místostarostováním, co se osobního života týče?
Ubylo času na rodinu. Už před tím ho bylo málo. Máme malého syna, využívám proto každé příležitosti, abych byl s ním a s manželkou. Prvotní pracovní nápor je značný, věřím ale, že se to po čase srovná a zbyde mi čas i na nějaké volnočasové zájmy, které jsem momentálně ze svého života zcela vytěsnil.
Jak vzpomínáte na práci v Centru sociálních služeb?
Po Centru se mi stýská. Nechal jsem tam kousek života a dost práce. I když už nejsem ředitelem, ještě jsem v procesu odcházení a předávání, takže se v CSZS s určitou pravidelnou nepravidelností vyskytuji. Pokaždé na mne padne pocit smutku a nostalgie. Myslím na své bývalé zaměstnance a vzpomínám na klienty, se kterými jsem se denně potkával. Provoz Centra je zajištěný, není důvodu k obavám o jeho budoucnost.
A abych odpověděl na otázku, jak vzpomínám na Centrum, tak řeknu, že jedině v dobrém. Skvělý tým, odborníci, profesionálové a zároveň lidé s empatií a citem. Pracovalo se mi s nimi výborně a vděčím jim za mnohé.
Děkujeme za rozhovor novopečenému místostarostovi Mgr. Konvalinkovi a přejeme mu mnoho úspěchů v nové funkci.
Zeptali jsme se pana Konvalinky, jak se v nové roli místostarosty cítí a s čím se potýká?
„Spousta lidí mi gratuluje, odpovídám jim, že ještě nevím, zda je k čemu,“ usmívá se nově zvolený místostarosta. Postupně pronikám do jednotlivých problematik, získávám informace, hledám místa, kde se dá navázat na práci mých předchůdců. V sociální oblasti jsem pracoval, takže je mi blízká. Mám na co navazovat. Paní místostarostka Ženíšková odvedla pro příbramské sociální služby obrovský kus práce. U školství, zjišťuji a načerpávám prioritní úkoly. Stejně tak tomu je i v případě kulturních organizací.“
Co je tedy pro příbramské školství prioritou? Máme zde něco, co hoří?
Že by něco v příbramském školství přímo hořelo, to se říct nedá. Každý ředitel školy má však své potřeby. Pomoc a podporu potřebují především ředitelé, kteří jsou ve své funkci čerstvě a ještě nejsou pevně ukotveni. Noví ředitelé navazují na své předchůdce a pro některé to není snadné.
Naší redakci se svěřili s problémy rodiče žáků ZŠ 28. října, kteří jsou zaskočeni změnami a přístupem nového vedení školy…
S paní ředitelkou se poprvé uvidím tento týden. Podklady se snažím mít ze všech stran. O problémech vím a věřím, že najdeme s paní ředitelkou společnou řeč a vyřešíme je. Paní ředitelka převzala školu po svém předchůdci teprve nedávno a ten přechod byl všechno jen ne snadný. Je obvyklé, že se se změnou vedení vyskytnou určité turbulence. Platí to v podstatě o jakékoliv firmě či organizaci, školy nevyjímaje. Zajisté se najde způsob, jak školu z těžkostí vyvést tak, aby s jejím fungováním byli rodiče spokojeni.
Obrovským úkolem bude také dokončení půdní vestavby na této škole. Tlačíme všemožně na dodavatele stavby, aby práce byly dokončeny v termínu a město nebylo v riziku vrácení dotace.
Plánujete s blížícími se Vánocemi charitativní akce?
Proběhnou všechny tradiční akce. Zmíním například ty, které bude pořádat Centrum sociálních a zdravotních služeb. Bude tradiční Besídka pro klienty pečovatelské služby a Domova seniorů, Vánoce v Azylovém domě a v prosinci bude probíhat sbírka šatstva pro lidi bez přístřeší v Nízkoprahovém denním centru.
V minulém volebním období proběhla spousta akcí pro veřejnost, budete se snažit je zachovat?
Rozhodně. Příbram v minulém období ožila, to si přejeme udržet. Koncerty, festivaly, setkání, akce pro rodiny s dětmi a mnoho dalšího. V nejbližší době se můžeme těšit na pestrý adventní program, který začne už v sobotu prvního prosince.
Co vám s nástupem do funkce místostarosty dělá největší vrásky na čele?
Každý den a každou hodinu něco jiného. Vzhledem k pestrosti toho, co mám jako místostarosta ve své agendě, se vždy najde něco, co bude vyžadovat mou pozornost. Nevadí mi to. Na různorodost úkolů jsem zvyklý. Čas ukáže, která z oblastí bude mít na svědomí nejhlubší vrásky na mém čele.
Několik let jste byl ředitelem Centra sociálních služeb, jak velká změna přišla do vašeho života s místostarostováním, co se osobního života týče?
Ubylo času na rodinu. Už před tím ho bylo málo. Máme malého syna, využívám proto každé příležitosti, abych byl s ním a s manželkou. Prvotní pracovní nápor je značný, věřím ale, že se to po čase srovná a zbyde mi čas i na nějaké volnočasové zájmy, které jsem momentálně ze svého života zcela vytěsnil.
Jak vzpomínáte na práci v Centru sociálních služeb?
Po Centru se mi stýská. Nechal jsem tam kousek života a dost práce. I když už nejsem ředitelem, ještě jsem v procesu odcházení a předávání, takže se v CSZS s určitou pravidelnou nepravidelností vyskytuji. Pokaždé na mne padne pocit smutku a nostalgie. Myslím na své bývalé zaměstnance a vzpomínám na klienty, se kterými jsem se denně potkával. Provoz Centra je zajištěný, není důvodu k obavám o jeho budoucnost.
A abych odpověděl na otázku, jak vzpomínám na Centrum, tak řeknu, že jedině v dobrém. Skvělý tým, odborníci, profesionálové a zároveň lidé s empatií a citem. Pracovalo se mi s nimi výborně a vděčím jim za mnohé.
Děkujeme za rozhovor novopečenému místostarostovi Mgr. Konvalinkovi a přejeme mu mnoho úspěchů v nové funkci.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě
Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco …
AKTUÁLNĚ
Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory
Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel
I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před …
AKTUÁLNĚ
Děti se hroutí kvůli známkám. Problém nejsou školy, ale naše očekávání
Konec školního roku je pro část dětí radost, pro jinou část období, kdy se jim svírá …
AKTUÁLNĚ
Pozor! Ve Středočeském kraji platí kvůli vedrům a suchu mimořádná opatření. Zákaz ohňů i pyrotechniky
Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje upozorňuje obyvatele na mimořádně vysoké …
AKTUÁLNĚ
Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví
Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina …
LIFESTYLE
Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř
V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české …
TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč …
DOPRAVA
Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost
S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE




