Na Slapech se čeká nával, lodě a skútry musí zpomalit
12. května 2021 (08:40)
Situace ohledně koronaviru se svojí měrou podepsala na úpravách pravidel plavby na vodní nádrži Slapy. Státní plavební správa předpokládá kvůli epidemii zvýšený zájem o dovolenou v České republice a dále eviduje zvýšený počet nehod. Plavidla tak budou muset zpomalit a místo režimu v kluzu plout pouze ve výtlačném režimu.
Zájem o vodní nádrž Slapy byl rekordní již v minulém roce, to se podepsalo i na vysoké nehodovosti. Slapy zaznamenaly zhruba pětinu všech plavebních nehod v ČR. Je to dáno i velmi vysokou koncentrací plavidel na plochu nádrže. Nová pravidla by měla zlepšit bezpečnost především rekreantů a plavců. Milovníci rychlé jízdy a akrobacie na vodních skútrech budou muset využít k tomu vymezené prostory.
V roce 2016 došlo k tragické nehodě na Orlíku, kdy po střetu skútru s pramicí zemřela mladá dívka. Krvavým šrámem skončila i nehoda z loňského roku, kdy skupina tří jezdců na vodních skútrech srazila ženu na nafukovacím lehátku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
/ROZHOVOR/ Jaromír 99 + Jaroslav Rudiš vystoupí v Junior klubu již tuto sobotu, zbývají poslední lístky
Do příbramského Junior klubu zavítá na své vánoční turné známý hudebník a ilustrátor …
PR
Co je vlastně advent? Čas očekávání, tajemství a lidových tradic
Advent je spojen s očekáváním narození Ježíše Krista i řadou starobylých lidových …
Naháňka v Brdech: Plešivec bude v pátek pro veřejnost uzavřen
V pátek 12. prosince od 8 hodin ráno proběhne v revíru Plešivec společný lov – naháňka …
Nepřehlédněte
Chřipky, virózy a respirační onemocnění jsou na vzestupu v celém regionu
Spousty dětí, ale i dospělých trpí v současné době nachlazeními, virózami, ale i …
Po nehodě skončilo auto na střeše v potoce
Ve středu 10. prosince krátce před sedmou hodinou ranní byla policie přivolána k …
FOTO
Příbramské gymnázium se připojilo k studentskému protestu za klima
V úterý 9. prosince v 9:35 vyšli studenti Gymnázia Příbram před budovu školy, aby se …
ANKETA
Černé a šedé e-shopy s dálničními známkami vás mohou připravit o desetitisíce. Na co si dát pozor při nákupu?
Elektronická dálniční známka v Česku funguje už pět let. Přesto se na internetu stále …
Adventní koncert FIT SENIOR přilákal do auly přes stovku návštěvníků
Příbram se opět rozezněla adventními tóny. Třetí ročník koncertu FIT SENIOR přivedl do …
„Rozpočet je proinvestiční, máme finanční rezervu. Bazén se blíží,“ říká místostarosta Karpíšek
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026 i střednědobý výhled do let 2027–2028. …
ROZHOVOR
Nové výsadby vracejí brdským lesům jejich přirozenou podobu
V CHKO Brdy probíhá řada projektů zaměřených na obnovu a podporu přirozené druhové …





