Na rožmitálský zámek se v létě vrací film, hudba i jóga
15. července 2022 (08:12)
foto: spolek Odd!Spot/se souhlasem
Prázdninový program slibuje promítání v letním kině a cvičení s Ivou Ceradskou. Druhý srpnový víkend se uskuteční multižánrová kulturní akce Repete Fest 2022.
Rožmitálský zámek otevírá během prázdnin své brány všem, kdo se chtějí pobavit, vzdělat a vědomě propojit se svým tělem. Letní program nabídne promítání současných i starších snímků, koncerty, přednášky a jógová cvičení.
K první filmové projekci se připojíte již dnes. Od 21.00 nahlédnete díky novince Hádkovi do rodinných peripetiích členů rodiny, kteří se – dělajíc čest svému jménu – ne vždy dokážou shodnout. V premiérové komedii Vojtěcha Moravce (Matky) se „hádají“ Sandra Nováková, Jakub Prachař, Jitka Čvančarová, Hynek Čermák, Ondřej Pavelka a Lucie Polišenská.
Následující zážitek letního kina přinese Oscarem oceněná Zelená kniha z roku 2018, a to hned v sobotu 16. července. Ještě před filmem se od 18.00 můžete dozvědět Vše o lese, jak zní název přednášky Josefa Hrdiny. Promítat se bude také další červencové víkendy. Lenošivé chvíle s kulturou lze proložit cvičením jógy, které povede Iva Ceradská. Konkrétní harmonogram jednotlivých akcí uvádíme níže.
Víkend s hudbu, výstavami a přednáškami nabídne od 12. do 14. srpna festival Repete Fest 2022. Motivací pro loňský první ročník i jeho pokračování je rovněž snaha podpořit renesanční památku, která je v dlouhodobé rekonstrukci a pod správou dobrovolníků. Zámek je veřejnosti zpřístupněn také každou sobotu mezi 10.00 a 17.00. Probíhají zde prohlídky a výstavy, do konce července si prohlédnete grafické práce Karla Malíka a Karla Halouna.
foto: město Rožmitál pod Třemšínem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Dobříš nabízí 10 000 Kč za pomoc při dopadení sprejera
•Na fotografiích letce Jiřího Jirouška si prohlédnete Březnici shora
•Na Příbramsku vznikla databáze, která mapuje všechny vodní obilné mlýny v České republice
Další články
Hrady a zámky po setmění ožijí. Hradozámecká noc nabídne příběhy, tajemství i romantiku
Už v sobotu 22. srpna se po celé republice otevřou hrady, zámky a další památky také …
AKTUÁLNĚ
Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách
Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního …
AKTUALIZOVÁNO
Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje
V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky
Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete …
TIP NA VÝLET
Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními
Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického …
AKTUÁLNĚ
Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech
Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v …
ZVÍŘATA
Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice
Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy
Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali …
AKTUALIZOVÁNO
Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji
Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů
V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …




