15. 1. svátek má Alice




Na rok 2023 si plánuje dát novoroční předsevzetí polovina Čechů

30. prosince 2022   (08:26)
Na rok 2023 si plánuje dát novoroční předsevzetí polovina Čechů
foto: pixabay

Skoro polovina z nich se chce zaměřit na zdraví a pohodu.


Na rok 2023 si plánuje dát novoroční předsevzetí 52 procent Čechů. Skoro polovina z nich se chce zaměřit na zdraví a pohodu, 41 procent pak na finanční cíle. Následuje kondice a osobní rozvoj, které shodně dosáhly 30 procent. Vyplývá to z průzkumu, který provedla sociální investiční síť eToro mezi 2000 Čechy. Lidé mohli označit více možností.

Finanční cíle zaznamenaly velký nárůst v prioritách Čechů pro rok 2023 ve srovnání s předsevzetími na letošek, kdy je uvedlo 32 procent respondentů.

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Nejčastější finanční cíl pro příští rok je začít si přivydělávat a zvýšit tak svůj příjem (44 procent), v závěsu dodržet stanovený rozpočet (38 procent) a šetřit na velkou životní událost, jako je auto nebo dům (34 procent). I pro loňský rok byl první přivýdělek (46 procent), za ním následovala motivace vytvořit si nouzové úspory (42 procent).
"Krize životních nákladů dominuje novinovým titulkům a zjevně nutí lidi více přemýšlet o tom, jak vycházet s penězi v příštím roce. I když všichni doufáme, že finanční tlak v roce 2023 poleví, Češi se zjevně chystají příští rok bojovat a zlepšit způsob, jakým hospodaří se svými penězi, místo toho, aby strkali hlavu do písku," uvedl analytik eToro Sam North.

Finanční předsevzetí šlo podle průzkumu nejsnáze dodržet. Letos ho dodržovalo po dobu tří měsíců a více 79 procent Čechů, což je více než u jakéhokoliv jiného typu předsevzetí. Třetině Čechů se nepodařilo svá finanční předsevzetí dodržet, protože jim to nedovolovaly rostoucí účty za domácnost (62 procent), inflace snižující disponibilní příjem a příliš mnoho výdajů k pokrytí (48 procent), ukázal průzkum.
Nejobtížnější pro Čechy bylo dodržet předsevzetí typu fitness a zdraví s pohodou. Přesto oba cíle zvládlo držet po dobu tří měsíců a déle 58 procent Čechů. Kondici (58 procent) a osobní rozvoj (50 procent) řeší nejčastěji nejmladší věková skupina z průzkumu ve věku 16 až 24 let. Naopak zdraví a pohodu si volí často lidé ve věku 55 až 65 let. Finanční předsevzetí si pak nejčastěji dává produktivní skupina ve věku 25 až 34 let.
Respondenti byli také dotázáni na některá neobvyklá předsevzetí, která si dali v minulých letech. Zmínili mimo jiné předsevzetí sbírat odpadky v trávě a na ulici při procházce se psem, cíl uběhnout deset kilometrů, snaha o to nepřibrat na váze více než v minulém roce, touha najít si životní lásku nebo přání naučit se čarovat, dodalo eToro.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté … V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. V rekonstruovaných … VIDEO Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce … VIDEO Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli … AKTUÁLNĚ Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v …
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz