26. 4. svátek má Oto

Na provoz příbramské záchytky půjde z kraje více peněz

5. února 2019   (06:18)
Na provoz příbramské záchytky půjde z kraje více peněz

Celkem o 700 tisíc korun více by mělo jít ještě letos na provoz Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami.


 „Posílit provoz příbramské záchytky jsme rozhodli na základě setkání se starostou města Jindřichem Vařekou, který poukázal na zpřísněnou legislativu v oblasti personálního a materiálního vybavení záchytky. Pan starosta řekl, že bude-li částka na provoz navýšena, nemá město ji v úmyslu zrušit, protože jim peníze na její provoz budou stačit,“ informoval radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (oba ANO 2011) po jednání Rady kraje s tím, že tak do Příbrami půjde na provoz záchytky 2,5 milionu korun.

Starosta města Příbram ve snaze získat od kraje více finančních prostředků poukázal především na to, že na záchytce smějí pracovat pouze atestovaní lékaři, a to ještě s takzvanou dvojkovou atestací, což jsou lékaři, kteří mají své jisté a většinou už nemají potřebu dalšího přivýdělku péčí o opilé. Loni na příbramské záchytce bylo ošetřeno 152 podnapilých lidí, z toho 23 žen. V předchozích letech byl jejich počet podobný.

Předloni v zařízení nocovalo 153 a o rok dříve 152 klientů. „Letos se však díky zrušenému provozu záchytky v Kolíně může tento stav výrazně zvýšit, takže jsme rádi dodatečný požadavek města podpořili,“ dodal radní JUDr. R. Bezděk.
Provoz příbramského Centra sociálních a zdravotních služeb vyšel v loňském roce na 2,1 milionu korun. Kraj přispěl 1,6 milionu, od klientů bylo vybráno 138 tisíc korun a 15 tisíc korun získalo město jako příspěvek od obcí. Pro letošní rok přispěl kraj rozhodnutím Rady kraje na provoz příbramské záchytky 1,8 milionu korun a dnes dalšími 700 tisíci korunami. „Vážím si vstřícnosti vedení města Příbrami i otevřeného jednání při obhajování požadavku na navýšení finančního příspěvku. Jsem rád, že se nám dostalo ujištění, že po příslibu o navýšení částky již město Příbram o zrušení záchytky či jakémkoli omezení jejího provozu neuvažuje,“ závěrem prohlásil radní JUDr. Robert Bezděk.

Ve středních Čechách funguje záchytka ještě v Mladé Boleslavi a v kladenské nemocnici jsou podnapilým lidem k dispozici takzvaná expektační lůžka. Pro letošní rok Středočeský kraj navýšil finanční prostředky na provoz zařízení v Mladé Boleslavi, Příbrami a Kladně na 7 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Středočeský kraj

autor: topDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz