13. 3. svátek má Růžena




Na provoz příbramské záchytky poskytne Středočeský kraj třímilionovou dotaci

17. března 2022   (11:02)
Na provoz příbramské záchytky poskytne Středočeský kraj třímilionovou dotaci
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V roce 2021 „využilo“ služeb záchytné stanice 156 osob, z toho bylo 23 žen.


Příbram letos dostane od Středočeského kraje třímilionovou dotaci na provoz protialkoholní záchytné stanice. To by mělo podle vedení města zajistit základní provoz služby. Pro loňský rok byla dotace 2,58 milionu Kč, informovala mluvčí radnice Eva Švehlová.

Vedení města v minulosti upozorňovalo na to, že provozování záchytky je pro příbramské centrum sociálních a zdravotních služeb velmi náročné nejen po ekonomické, ale i po personální stránce. Potíže jsou také s velkým množstvím pohledávek za neuhrazené pobyty, které se musejí vymáhat a v případě nedobytnosti účetně odepisovat.
"Město Příbram je jedním z mála měst, kde je záchytná stanice provozována. To znamená, že neslouží primárně pouze Příbramanům, ale také přespolním, kteří jsou přiváženi. Provoz bychom těžko mohli financovat bez dotačních prostředků od Středočeského kraje," řekl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Ve středních Čechách funguje záchytka ještě v Mladé Boleslavi, v kladenské nemocnici jsou podnapilým lidem k dispozici takzvaná expektační lůžka, na nichž mohou pacienti pobývat krátkou dobu a po určení diagnózy jsou předáni specialistům. Další protialkoholní stanice byla v Kolíně, město však její provoz v minulosti ukončilo.

Příbramská záchytka funguje v běžném režimu v pátek a sobotu od 20:00 do 8:00, od 1. dubna bude provoz rozšířen ještě o čtvrtek. Loni na příbramské záchytce skončilo 156 podnapilých lidí, z toho bylo 23 žen. Šlo o 14 lidí méně než v roce 2020. Za pobyt v roce 2021 zaplatilo 32 procent klientů, šest procent provedlo částečnou úhradu a se dvěma procenty byla uzavřena dohoda o splátkách. V případě platby do sedmi dnů vyjde nocleh na 2500 Kč, při pozdější úhradě je to již 3500 Kč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA Den, který děsí svět: Pátek třináctého Den, který děsí svět: Pátek třináctého Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na … ZAJÍMAVOSTI Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, … AKTUÁLNĚ Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou … FOTOGALERIE „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka „Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O … ROZHOVOR Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Střední Čechy hledají dobrovolnické hrdiny. Začínají nominace na cenu KŘESADLO 2025 Regionální dobrovolnické centrum (RDSC) pro Středočeský kraj zahájilo první ročník … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Příbram vzpomíná na Františka Rajtorala. Fotbalista, na kterého se nezapomíná Ve čtvrtek 12. března by oslavil narozeniny bývalý český reprezentant a příbramský … NEPŘEHLÉDNĚTE Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Speed Marathon se blíží. Ještě máte šanci policii zaslat tip, kde mají měřit rychlost Řidiči nejen na Příbramsku by měli zpozornět. Policie se i letos zapojila do akce … DOPRAVA
Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Havarovaný Volkswagen u Hluboše: Řidič vyvázl bez vážnějších zranění Na silnici u obce Hluboš zasahovaly ve středu odpoledne všechny složky integrovaného …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz