18. 3. svátek má Eduard




Na Příbramsku se v pátek vyskytnou silné bouřky

4. srpna 2022   (14:25)
Na Příbramsku se v pátek vyskytnou silné bouřky
foto: pixabay

Teploty zůstanou v pátek ještě tropické, na Příbramsku překročí 34 stupňů.


Na Příbramsku se v pátek odpoledne a v noci na sobotu ojediněle objeví bouřky doprovázené přívalovým deště a silným větrem. Teploty zůstanou v pátek ještě tropické, přičemž na Příbramsku překročí 34 stupňů. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V sobotu by podle jeho předpovědi mělo být ještě zpočátku zataženo s občasným deštěm. Přes den se začne vyjasňovat, teploty už ale budou nižší. Maxima mají být do 26 stupňů. Upozornění před nebezpečím vzniku požárů zůstává pro celé Česko s výjimkou severovýchodu v platnosti do odvolání.

Podle meteorologů bude dnes a v pátek v republice vrcholit před příchodem studené fronty příliv velmi teplého vzduchu a teploty budou nad 31 stupni. V pátek odpoledne se mohou před studenou frontou začít na západě Čech tvořit první přeháňky a bouřky. Další bouřky dorazí večer a mohou být doprovázené nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, přívalovými srážkami kolem 40 milimetrů nebo i kroupami. "V průběhu noci budou bouřky slábnout a přecházet do deště," uvedli meteorologové.
Vzhledem k zatím trvajícím vysokým teplotám meteorologové upozorňují na riziko přehřátí a dehydratace. Doporučují proto více pít, a to neslazené nealkoholické nápoje a minerální vody. Lidé by také měli kolem poledne a odpoledne omezit tělesnou zátěž a nenechávat děti nebo zvířata na přímém slunci či v zaparkovaných autech.
Při očekávaných bouřkách pak podle ČHMÚ hrozí lokální rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů nebo sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve a nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze … PR Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na … DOPRAVA Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz