Na Příbramsku se nakazilo covidem již 1849 lidí. Krizový štáb jednal online
16. října 2020 (19:56)
foto: pribram.cz
Při jednání krizového štábu, které bylo vedeno online způsobem, informovaly jednotlivé složky štábu o aktuálním dění a připravenosti.
V Česku přibylo do dnešního večera 5668 potvrzených případů koronaviru, o 11 méně, než byl rekordní nárůst do středečních 18:00. V zemi je nyní téměř 87.400 nakažených. Většina lidí má mírný průběh nemoci, ale počet hospitalizovaných roste. Nyní je v nemocnicích s covidem 3120 pacientů, o 200 více než ve čtvrtek. Ve vážném stavu je 551 z nich.
Laboratoře ve čtvrtek provedly 33.445 testů. Je to druhý nejvyšší počet od začátku epidemie. Pozitivních jich bylo zhruba 29 procent, což je rovněž druhý nejvyšší podíl od března. V posledních dnech je testování intenzivnější, v úterý a ve středu bylo testů vždy více než 30.000.
Od března se v Česku koronavirem prokazatelně nakazilo 154.675 lidí. Vyléčilo se jich 66.000. Obětí je 1272. Od rána do statistik přibylo dalších 42 úmrtí. Dnes zatím zemřelo 17 nakažených, ve čtvrtek 45 a ve středu 60. Tyto údaje se mohou zpětně měnit.
Od března se v Česku koronavirem prokazatelně nakazilo 154.675 lidí. Vyléčilo se jich 66.000. Obětí je 1272. Od rána do statistik přibylo dalších 42 úmrtí. Dnes zatím zemřelo 17 nakažených, ve čtvrtek 45 a ve středu 60. Tyto údaje se mohou zpětně měnit.
Celkový počet případů se za říjen už víc než zdvojnásobil. V uplynulých dnech se denní přírůstky poprvé dostaly přes hranici 9000. Ve středu laboratoře odhalily 9544 případů, ve čtvrtek pak 9718. ČR má od počátku měsíce vyšší denní přírůstky než mnohem větší Německo. Téměř dvojnásobný je proti konci září počet úmrtí, počet hospitalizovaných s koronavirem už je na trojnásobku, blíží se k němu i počet pacientů ve vážném stavu.
Koordinátor intenzivní péče v zemi Vladimír Černý dnes prohlásil, že nejbližší týdny budou pro české zdravotnictví mimořádně těžké, velmi náročné především pro zdravotníky, kolaps systému ale nehrozí. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) budou nakažení přibývat ještě deset dní až dva týdny, kapacity v nemocnicích se podle něho zdvojnásobily.
Nejrychleji se nemoc šíří v okrese Plzeň-sever, kde bylo za posledních sedm dní zaznamenáno téměř 693 nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel. Následuje Uherskohradišťsko se 665 nakaženými a Příbramsko se 629 nakaženými na 100.000 obyvatel za poslední týden. Pod 200 má tento údaj aktuálně jen Chebsko a těsně také Mostecko.
Krizový štáb v Příbrami dnes jednal online
Od začátku pandemie onemocnělo covidem na Příbramsku již 1849 lidí, 861 se vyléčilo a dva zemřeli. Aktuálně je v regionu potvrzeno 988 případů.
Podle vyjádření zástupců Hasičského záchranného sboru Policie ČR i Městské policie prozatím nedochází k žádným mimořádným událostem. Policisté a strážníci MP ve vyšší míře kontrolují dodržování vládních nařízení a většina zjištěných přestupků byla prozatím vyřešena domluvou. Pouze několik jednotlivých případů muselo být předáno k řešení ve správním řízení.
Důležitá je informace Oblastní nemocnice Příbram. Činnost covid odběrového místa byla rozšířena na sedm dní v týdnu. V současné době je v nemocnici hospitalizováno 33 pacientů s covidem a omezována je neakutní péče.
Stejně jako v jarních měsících, i tentokrát je ve městě zřízena škola pro děti zdravotníků a členů záchranných složek. Počítáno je také se zajištěním místa pro osoby bez přístřeší s covid pozitivním výsledkem nebo pro osoby vykázané z místa bydliště.
„Jednání je pro nás přínosem, se všemi složkami jsme v pravidelném kontaktu, nyní jsme tedy vyzkoušeli, že jednání můžeme vést v případě potřeby operativně i tímto způsobem. Jednání se nezúčastnili zástupci Krajské hygienické stanice, odkud jsme alespoň zprostředkovaně dostali informaci, že veškeré síly jsou nyní směřovány k řešení covid problematiky. Chtěl bych opět požádat všechny občany, prosím, dodržujte nastavená pravidla, na jaře jsme si s covidem v našem městě poradili, tak ať společně situaci zvládneme i nyní bez zbytečných komplikací,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.
Při svolávání krizového štábu jsou oslovováni také všichni starostové obcí ORP Příbram. Tentokrát žádný ze starostů možnosti zúčastnit se jednání nevyužil a ani nepředložil žádné téma k projednání.
Od začátku pandemie onemocnělo covidem na Příbramsku již 1849 lidí, 861 se vyléčilo a dva zemřeli. Aktuálně je v regionu potvrzeno 988 případů.
Podle vyjádření zástupců Hasičského záchranného sboru Policie ČR i Městské policie prozatím nedochází k žádným mimořádným událostem. Policisté a strážníci MP ve vyšší míře kontrolují dodržování vládních nařízení a většina zjištěných přestupků byla prozatím vyřešena domluvou. Pouze několik jednotlivých případů muselo být předáno k řešení ve správním řízení.
Důležitá je informace Oblastní nemocnice Příbram. Činnost covid odběrového místa byla rozšířena na sedm dní v týdnu. V současné době je v nemocnici hospitalizováno 33 pacientů s covidem a omezována je neakutní péče.
Stejně jako v jarních měsících, i tentokrát je ve městě zřízena škola pro děti zdravotníků a členů záchranných složek. Počítáno je také se zajištěním místa pro osoby bez přístřeší s covid pozitivním výsledkem nebo pro osoby vykázané z místa bydliště.
„Jednání je pro nás přínosem, se všemi složkami jsme v pravidelném kontaktu, nyní jsme tedy vyzkoušeli, že jednání můžeme vést v případě potřeby operativně i tímto způsobem. Jednání se nezúčastnili zástupci Krajské hygienické stanice, odkud jsme alespoň zprostředkovaně dostali informaci, že veškeré síly jsou nyní směřovány k řešení covid problematiky. Chtěl bych opět požádat všechny občany, prosím, dodržujte nastavená pravidla, na jaře jsme si s covidem v našem městě poradili, tak ať společně situaci zvládneme i nyní bez zbytečných komplikací,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.
Při svolávání krizového štábu jsou oslovováni také všichni starostové obcí ORP Příbram. Tentokrát žádný ze starostů možnosti zúčastnit se jednání nevyužil a ani nepředložil žádné téma k projednání.
Kvůli nepříznivému vývoji koronavirové epidemie platí od středy v celém Česku zpřísněná protiepidemická opatření. Všechny školy od základních po vysoké přešly na distanční výuku kromě tříd pro děti se speciálními potřebami. Uzavřeny jsou restaurace, bary, kluby, zakázány jsou kulturní i sportovní akce. Shromažďovat se lidé mohou maximálně po šesti. Další opatření v nejbližších dnech nebudou, řekl dnes Prymula.
Lidé by měli podle hygieniků dodržovat základní hygienická pravidla pod zkratkou 3R. Patří k nim nošení roušek, pravidelné mytí rukou a dodržování dvoumetrových rozestupů.
Lidé by měli podle hygieniků dodržovat základní hygienická pravidla pod zkratkou 3R. Patří k nim nošení roušek, pravidelné mytí rukou a dodržování dvoumetrových rozestupů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
Eva Švehlová_Jakub Pečenka
ČTK
Eva Švehlová_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Noci bez úlevy: Česko svírá tropické vedro, padnout může i historický rekord
Zatímco přes den teploty šplhají k skoro čtyřicetistupňovým hodnotám, úlevu …
AKTUÁLNĚ
Nakupujete na Temu nebo AliExpressu? Levné balíčky z Číny čekají další změny
Objednávání levného zboží z čínských internetových obchodů se v posledních letech …
ZAJÍMAVOSTI
Vědci poprvé zkusili omladit lidské oko. Začal test, který může změnit medicínu.
Zní to jako sci‑fi, ale je to realita. Ve Spojených státech dostal první člověk …
ZDRAVOTNICTVÍ
Němec, běžec, manažer. A nový Příbramák. Ramon vysvětluje proč
Když se v Příbrami mluví o tom, že lidé odcházejí, málokdy slyšíme opačný příběh. A …
ROZHOVOR
U Hluboše narazil řidič do stromu, dítě jelo na preventivní vyšetření do nemocnice
Na silnici II/118 v katastru obce Hluboš na Příbramsku došlo v pátek večer k havárii …
AKTUALIZOVÁNO
Mladí černí čápi v Brdech dostávají své „občanky“. Kroužky pomáhají odhalit jejich život
V přítmí brdského lesa pod korunami staletých stromů vyrůstá každé jaro nová generace …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě
Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco …
AKTUÁLNĚ
Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory
Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel
I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před …
AKTUÁLNĚ




