Na Příbramsku nebyla prozatím prokázána nákaza koronavirem, sedm lidí čeká na výsledky
13. března 2020 (09:28)
Podle nejnovějších informací bylo v pátek po deváté hodině ve Středočeském kraji nakažených novým koronavirem patnáct osob. „Na Příbramsku nebyl doposud žádný pozitivní případ,“ uvedla pro pribram.cz tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamounová.
Krajská hygienická stanice v kraji nařídila karanténu pro 122 osob, z toho jsou v domácí karanténě dvě osoby z Příbramska. Další karantény nařizují praktičtí lékaři, jejich počet není v tuto chvíli znám.
Na výsledky odběrů čeká ve Středočeském kraji 250 osob. „Na Příbramsku je v tuto chvíli sedm lidí, kteří se podrobili testování,“ dodala Šalamounová s tím, že informace budou poskytnuty později.
Středočeští hygienici informovali o prvních nakažených v kraji v úterý, šlo o dva lidi z Kladenska a Mělnicka. Všichni nemocní mají podle mluvčí mírný průběh.
Kvůli koronaviru jsou v kraji uzavřeny muzea, galerie a památníky zřizované Středočeským krajem. Již dříve byly uzavřené základní, střední a vysoké školy. Řada měst uzavřela i mateřské školy, od pondělí zavře všechny školky Nymburk, již ode dneška zavřela školky Příbram či Lysá nad Labem. Další města oznámila zavření mateřských škol již dříve.
Vláda kvůli ochraně zdraví obyvatel před novým typem koronaviru vyhlásila v Česku na 30 dní nouzový stav, poprvé pro celé území státu. Omezení se dotknou cest přes hranice a provozu restaurací, lidem se zavřou krytá sportoviště, kluby i knihovny, zakázány budou akce nad 30 účastníků. Obchody zatím zůstanou otevřené.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR





