Na Příbramsku hrozí dnes večer a v noci silné bouřky
25. července 2022 (12:32)
Na Příbramsku hrozí dnes večer silné bouřky, výstraha před nimi platí od 20:00 do úterních 02:00. Doprovázet je budou nárazy větru kolem 70 kilometrů za hodinu a kroupy. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Dál také trvá do odvolání upozornění před rizikem vzniku a šíření požárů a varování před vysokými teplotami. Dnes mohou na celém území ČR překročit 31 stupňů Celsia.
"V pondělí večer a v noci na úterý budou od západu postupovat přes naše území přeháňky a bouřky, v Čechách místy s nárazy větru kolem 70 km/h a kroupami. Bouřky budou během noci slábnout a od západu přecházet do trvalejšího deště," uvedli meteorologové. Jejich varování před silnými bouřkami platí pro Prahu i celý Středočeský kraj.
Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody či podjezdy a nárazy větru lámat větve stromů, upozorňují meteorologové. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Při řízení vozidla v bouřce doporučují snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Postup bouřek lze sledovat na webu ČHMÚ nebo v aplikaci mobilního telefonu.
V Česku se naposledy silnější bouřky vyskytly v sobotu, silné byly zejména v části středních Čech a v Praze. Kvůli bouřce byl zhruba na půl hodiny pozastaven provoz na pražském letišti a v Praze 5 spadl strom. V Horoměřicích u Prahy museli kvůli bouřce a silnému přívalovému dešti předčasně ukončit tradiční pouť na nádvoří zámku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Po dnešních tropických teplotách se ochladí, v úterý a v pátek hrozí bouřky
•Naučná stezka v Brdech seznamuje s nehostinnými podmínkami na svahu vrchu Tok
•Rajčata dokáží nejen zpomalit účinky stárnutí, ale také chrání pokožku před spálením
Další články
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok
Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum …
PŘÍRODA





