Na Příbramsku hoří výrobní hala, hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu
AKTUALIZOVÁNO
12. června 2023 (12:38)
Dalších 6 fotografií v galerii
foto: pribram.cz / Robin Pavlík
Požár vznikl před 12:00, zasáhl hliníkový materiál, který se v hale zpracovává.
Hasiči dnes před polednem vyjížděli k rozsáhlému požáru recyklační haly v obci Rybníky na Příbramsku. Vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, později ho snížili na druhý. Z areálu firmy bylo evakuováno 80 lidí, nikdo se nezranil. Oheň už mají hasiči pod kontrolou, zásah ale ještě delší dobu potrvá. Ukončen bude zřejmě až v úterý dopoledne. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na pět milionů korun, včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za 20 milionů Kč. Příčina zatím není známá, řekla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.
foto, video: HZS Středočeského kraje
Požár vznikl před 12:00, zasáhl hliníkový materiál, který se v hale zpracovává. "Je to velká průmyslová hala," uvedla Kereková. Konstrukce haly se podle ní nepropadla. Plameny zachvátily dva boxy s uskladněným nadrceným odpadem. Vzhledem k tomu, že šlo o požár odpadu z hliníku, nebylo možné plameny likvidovat vodou, ale bylo nutné povolat techniku se speciálním hasivem. Tlakové lahve se v zasaženém prostoru nenacházely, byly v jiné hale.
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Hasiči nejdříve vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, protože na místě bylo zapotřebí většího počtu jednotek. K požáru se sjelo 15 cisteren, automobilový žebřík a další dopravní a velitelská vozidla. Z Příbrami dorazil také protiplynový automobil s náhradními lahvemi se stlačeným vzduchem, protože hasiči zasahovali v dýchací technice. Ve 13:30 se jim podařilo požár dostat pod kontrolu a poplachový stupeň snížili na druhý. Kolem 16:00 byli ještě na místě, podle Kerekové bude zásah ukončen zřejmě až v úterý dopoledne.
Vyšetřovatel požáru bude spolupracovat s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha, s níž se na místě sejde v úterý.
Vyšetřovatel požáru bude spolupracovat s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha, s níž se na místě sejde v úterý.
foto, video: pribram.cz / Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•U Hájů se střetla dvě auta, tři zranění
•U Kamýku nad Vltavou shořelo auto na plyn, hasiči silnici uzavřeli
•U Třebska se srazila dvě auta, dva zranění
Další články
Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu
Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami
Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze …
PR
Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení
Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na …
DOPRAVA
Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova
Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, …
FOTOGALERIE
Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc
V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě …
AKTUÁLNĚ
Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji
Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž …
DOPRAVA
Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky
V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě
Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. …
SPORT
Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení
Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích
Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o …
NEPŘEHLÉDNĚTE












