8. 7. svátek má Nora




Na Příbramsku chce obhajovat senátorské křeslo Jiří Burian

20. července 2020   (15:27)
Na Příbramsku chce obhajovat senátorské křeslo Jiří Burian
foto: pribram.cz, ČTK

V podzimním souboji o hlasy voličů bude mít nejméně pět soupeřů, před šesti lety bylo kandidátů sedm.


V senátních volbách na Příbramsku chce obhajovat mandát bývalý starosta Sedlčan Jiří Burian (ODS). V podzimním souboji o hlasy voličů bude mít nejméně pět soupeřů, před šesti lety bylo kandidátů sedm. Strany mohou předkládat kandidátky do 28. července, zatím tak neučinila ani jedna.

Za ČSSD se bude ucházet o hlasy voličů ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada, za KSČM záchranář Jindřich Havelka a za STAN starosta Petrovic a krajský zastupitel Petr Štěpánek, který na sebe nedávno upozornil peticí proti těžbě kameniva z hald v bývalém uranovém revíru.
Piráti do senátního klání nasadí středoškolskou učitelku Simonu Luftovou a TOP 09 příbramského zastupitele a někdejšího místostarostu Václava Švendu. Bude kandidovat za TOP 09, ale hledá si ještě další podporu, řekl ČTK předseda středočeské organizace TOP 09 Jan Jakob.
Na koho vsadí ANO, zatím není jasné. Hovořilo se o bývalém příbramském starostovi Jindřichu Vařekovi (ANO), který se ale nakonec rozhodl nekandidovat. Podle Vařeky by to vzhledem k jeho dalším životním plánům nebylo rozumné. Krajská manažerka ANO Romana Fischerová řekla, že jméno kandidáta do Senátu na Příbramsku zatím není známo.

Strany nechávají podávání kandidátek nejspíš na poslední chvíli. Mluvčí příbramské radnice Eva Švehlová ČTK v pátek řekla, že úřadu zatím nebyla doručena ani jedna kandidátka.
Kandidáti do Senátu za obvod Příbramsko v roce 2020 a 2014:
Kandidáti do Senátu za obvod Příbramsko v roce …
foto: pribram.cz, ČTK

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice … Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala … ZAJÍMAVOSTI Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem … AKTUÁLNĚ Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, farmáři sklidili 26 pct ploch s ozimým ječmenem Ve středních Čechách začaly žně, zemědělci dosud sklidili přes 26 procent ploch s … DOPRAVA Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Začaly nám žně: že to nebude poprvé, se vědělo. Ale tohle asi nikdo nečekal... Letošní žně na Příbramsku odstartovaly teprve před pár dny, ale pro hasiče už začala … AKTUÁLNĚ Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ
Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz