Na Příbramsko zavítají vlaky s mikulášskou nadílkou
19. listopadu 2024 (15:00)
foto: archiv pribram.cz
Jízdy speciálních vlaků se uskuteční v sobotu 30. listopadu na trase z Příbrami do Březnice a Rožmitálu pod Třemšínem a zpět.
V sobotu 30. listopadu projedou na trase z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem a zpět zvláštní vlaky, které přivítají hlavně malé cestovatele. Historické motorové soupravy z 60. let minulého století dětem přivezou malou mikulášskou nadílku.
Mikulášské vlaky odjíždí z nádraží v Příbrami v 9.25 a 13.25. Cestující dále naberou na zastávkách Příbram sídliště, Milín, Tochovice a v Březnici. Z Rožmitálu budou vlaky na zpáteční cestu vypraveny v 11.20 a 15.20. Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rezervace míst. Konkrétní jízdní řády a kontakt na organizátora, spolek Rakovnicko – Protivínská dráha, uvádíme na konci textu.
V Rožmitále pod Třemšínem bude v tento den probíhat Vánoční jarmark lidových řemesel a Zahájení adventu. Prostory Podbrdského muzea a Společenského centra zaplní od 10.00 do 16.00 řemeslníci, pekaři, cukráři, keramici a další prodejci. V muzejní Stodole uvidíte ukázku kování cvočků. Ve Společenském centru nabídne občerstvení dobročinná Skautská kavárna, ve 14.00 zde začne křest regionálních knih. V Podbrdském muzeu bude od 9.00 do 16.00 přístupná výstava Fenomén zalánská madona. Adventní program s hudbou a rozsvícením vánočního stromu se uskuteční ve večerních hodinách.
foto: Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék
Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR




