10. 8. svátek má Vavřinec

Na příbramském galavečeru se bude poprvé bojovat o titul GCF

16. března 2015   (09:04)
Na příbramském galavečeru se bude poprvé bojovat o titul GCF
foto: GCF

Portál pribram.cz je mediálním partnerem této akce.



V rámci galavečera MMA GCF CHALLENGE: Back in the Fight 4 zažije naše město poprvé titulový zápas. Souboj se bude odehrávat pod asociací GCF a to v jedné z nejsledovanějších váhových kategorií, kterou je střední váha. Aktuální šampión střední váhy veleznámý Karlos Vémola se kvůli zdravotním problémům a následné rekonvalescenci ještě chvíli do oktagonu nekoukne, proto byl zápas o prozatímního šampióna GCF nabídnut dalším dvěma borcům. O krásný pás výše zmíněné asociace a titul šampiona se utkají Rudolf Kříž a Tomáš Penz. Prvně jmenovaného si fanoušci MMA mohou pamatovat z druhého ročníku Back in the Fight, kdy v hlavním zápase večera porazil jednoznačně Milana „Godzilu“ Jenšíka.

„Vzpomínám na to docela živě, zápasil jsem tehdy v Příbrami s klukem, který byl o dvacet kilo těžší,“ zavzpomínal v paměti Kříž. Znojemský bojovník Kříž prohrál za poslední dva roky jen jediný zápas a to v Rusku na body s neporaženým domácím favoritem. Dalších pět svých fightů v osmihranné kleci vyhrál a to včetně dvou zápasu z minulého roku. Nyní se pečlivě připravuje na svůj první zápas o titul. „Trénuji každý den a někdy i dvoufázově, byl jsem i na sparingách v Anglii za svým trenérem Robertem Kolskim, kde jsem si zaspároval i s legendou Robertem Gracie. Titul GCF by pro mě byla odměna za dřinu, kterou tomu dávám.“

Titul však bude chtít i jeho protivník Tomáš Penz. Třicetiletý Penz již jednou o titul GCF neúspěšně bojoval, nutno však dodat, že to bylo ve vyšší váze a proti neporaženému šampionu GCF Jiřímu Procházkovi, jenž obstará v Příbrami hlavní zápas. Nyní půjde poprvé do titulového zápasu pro něj v optimální váhové kategorii. „Na zápas se těším, když přišla tato nabídka, tak jsem ji bez váhání přijal. GCF je u nás nejsilnější organizace, jsem rád, že mám možnost zápasit o titul této organizace,“ okomentoval zápas s Křížem Tomáš Penz. Známý bojovník zaznamenal v minulém roce dva zápasy MMA a to s Petrem Beránkem a Miroslavem Vackem. Oba dva pro něj znamenaly vítězství. Pro svůj atraktivní styl je fanoušky velmi oblíbený a obsazení tohoto zápasu vyvolává u fanoušků diskuze o tom, kdo zvítězí. „Na svého soupeře jsem koukal. Vím, v čem je jeho silná stránka a podle toho se připravuji. Myslím, že ať dopadne zápas jakkoliv, diváci uvidí superfight, kde si nedáme nic zadarmo,“ uzavírá Penz.

I proto by to mohl být pro příbramské publikum první titulový zápas v historii se vším všudy, navíc fakt, že vítěz tohoto zápasu se postaví proti veteránovi UFC, světoznámému Karlosi Vemolovi, jenž okusil UFC jako první český zápasník, nenechá chladným asi žádného fanouška bojových sportů. A co na souboj, jenž slibuje atraktivní podívanou, říká samotný veterán UFC Karlos Vemola? „Titul jim na chvilku skutečně půjčím, ale na dlouho rozhodně ne,“ vzkazuje rozhodně Karlos „Terminátor“ Vémola.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: GCF
autor: KBC Příbram MMA








Další články

Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Tento týden přinese převážně slunečné, teplé a suché počasí. Po krátkém ochlazení v … AKTUÁLNĚ Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro … VOLBY 2026 Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ
První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz