14. 4. svátek má Vincenc




Na pomoc Moravě půjde výtěžek benefičního koncertu v Březnici

3. srpna 2021   (06:14)
Na pomoc Moravě půjde výtěžek benefičního koncertu v Březnici
foto: HZS Středočeského kraje

V březnickém kostele vystoupí 10. srpna sbor Codex Temporis, Žesťový kvintet, hráč na trubku Lukáš Wiesinger a varhaník Lukáš Marek.


Od přírodní katastrofy, která zasáhla zejména obce na jižní Moravě a také Lounsko, uběhl již více než měsíc. Na postižených místech se lidé dále snaží napravit miliardové škody a pomoc je stále potřebná. V úterý 10. srpna se ke sbírce pro Moravu připojí další dárci. V březnickém kostele sv. Ignáce z Loyoly a sv. Františka Xaverského se od 19.00 uskuteční benefiční koncert, výtěžek ze vstupného dostanou rodiny postižené červnovým tornádem.

Codex Temporis je chrámový sbor z Příbrami, který vznikl již na začátku osmdesátých let minulého století. Jeho hlavní doménou je doprovázení bohoslužeb, koncertuje ale také na veřejných akcích např. během adventních oslav. Sbor má na kontě několik vydaných hudebních nosičů. Dalším vystupujícím tělesem bude Žesťový kvintet. Koncertu se zúčastní rovněž dva sólisté – na trubku zahraje Lukáš Wiesinger, za varhany usedne Lukáš Marek.
Codex Temporis a Žesťový kvintet zahrály již na benefici v Příbrami, která se uskutečnila 13. července. Vedle těchto souborů zde vystoupili žáci příbramské ZUŠ z náměstí T. G. Masaryka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz