Na polygonu v Dlouhé Lhotě se dnes uskuteční osvětová akce pro motorkáře Kolama dolů
13. července 2024 (09:04)
foto: Policie ČR
Sraz je v 10.00 v příbramské Milínské ulici u výrobního družstva Drupol. Odtud pak motorkáři vyjedou v 11.00 za doprovodu dopravních policistů na motocyklech na spanilou osmdesátikilometrovou jízdu.
„V roce 2023 zemřelo na českých silnicích sedmdesát motocyklistů,“ uvádí smutnou bilanci komisařka Monika Schindlová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, Územní odbor Příbram. Snížit toto číslo je snahou preventivního projektu s názvem Kolama dolů – učme se přežít. Motorkářskou sezonu odstartovala v dubnu společná jízda s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na polygonu v Brně, po níž následovalo dalších pět míst v České republice. Dnes bude projekt pokračovat na polygonu v Dlouhé Lhotě u Příbrami.
Počet účastníků na jednu vyjížďku je 250 motorkářů. Sraz je v 10.00 v příbramské Milínské ulici u výrobního družstva Drupol. Odtud pak motorkáři vyjedou v 11.00 za doprovodu dopravních policistů na motocyklech na spanilou osmdesátikilometrovou jízdu. Trasa povede přes Konětopy, Horní Hbity, Kamýk nad Vltavou, Krásnou Horu nad Vltavou, Petrovice, Vysoký Chlumec, Sedlčany, Cholín, Drhovy a Dobříš. Zakončena bude na polygonu v Dlouhé Lhotě kolem 13.00, kam mohou přijet i další řidiči, kteří si zde procvičí ovládání motocyklu v krizových situacích v uzavřeném prostoru polygonu.
„Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči vozidel. Riziko, že motorkář nebo jeho spolujezdec bude při havárii usmrcen či vážně zraněn, je mnohem vyšší než u osádky automobilu,“ konstatuje Monika Schindlová. Motocyklistu nechrání žádná karoserie, bezpečností pás, ale pouze prvky pasivní bezpečnosti, které má na sobě – speciální a dobře viditelné oblečení, kvalitní přilba, pevná obuv, rukavice, chrániče kloubů a páteře. „I sebelepší výbava však není zárukou bezpečné jízdy, pokud motorkář jede riskantně a nepřizpůsobí rychlost jízdy stavu komunikace, počasí a hustotě provozu. Ostatní motoristé mohou motorkáře snadno přehlédnout, obvykle nesprávně odhadnou rychlost a reakci motorky,“ upozorňuje komisařka.
Projekt organizuje Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR. Jeho cílem je zprostředkovat praktické vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů, především však snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a osvěta všech účastníků silničního provozu. V srpnu proběhne na polygonech v Sosnové a Hradci Králové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková, Tomáš Pečenka
Související
•Policisté pátrají po řidiči, který na Příbramsku srazil 82letého muže a ujel
•Paliva ve Středočeském kraji od minulého týdne opět zdražila
•Na tři dětská představení v lesním divadle Příbram zajistila smluvní dopravu
Další články
Hasiči museli z hořící dílny vynášet propanbutanové lahve
Oheň zachvátil v sobotu odpoledne dílnu v Nové Vsi pod Pleší. Na místě zasahovalo …
Věznice Příbram pomáhá dětem vyhrát včas: nový projekt varuje před nebezpečím hazardu
Věznice Příbram se zapojila do nově vznikajícího preventivního projektu Policie ČR a …
Listopad v Památníku Vojna: divadelní víkend a Den boje za svobodu a demokracii
Historie, vzpomínky a umění se v polovině listopadu propojí v Památníku Vojna …
Podbrdské muzeum oslaví 15 let od založení
Během slavnostní akce v sobotu 15. listopadu čeká návštěvníky kulturní program, …
Zvířata ven z klecí. EU plánuje změnu v pravidlech chovu
Evropská komise připravuje největší změnu v pravidlech pro chov hospodářských zvířat …
Co se starými pneumatikami?
Zima se blíží a s ní i výměna letních pneumatik za zimní. Víte ale, co se děje s těmi …
FOTO/ Proč je podzim barevný?
První letošní sníh už jsme zažili, ale příroda se ještě úplně nevzdala barev. Na …
POZNÁVÁME BRDY
Sochařská dílna v galerii: Objevte skryté tvary v kameni
Výtvarná dílna pro děti i dospělé se uskuteční 15. listopadu od 15:00 v Galerii …
Světový den obětí silničních dopravních nehod
Každý rok zemřou na silnicích po celém světě více než dva miliony lidí. Za každým …
Zubní pohotovost v příbramské nemocnici je o víkendu uzavřena
Oblastní nemocnice Příbram informuje o tom, že z provozních důvodů bude zubní …




