31. 1. svátek má Marika

Na Padrtích nově potkáte krávy

12. května 2021   (11:00)
Na Padrtích nově potkáte krávy
foto: ilustr/pixabay

Stádo několika desítek jedinců se na brdských loukách bude pást až do podzimu.


Na loukách u Padrťských rybníků se počátkem minulého týdne objevilo stádo skotu. Důvodem pro pastvu krav a jalovic je zachování krajiny bez lesního porostu a otevřených luk. O chráněnou oblast zvířata tímto způsobem pečují již šestý rok a zůstanou zde až do podzimu.


„V letošním roce se zde poprvé pasou zvířata přímo z ekologických chovů Vojenských lesů a statků ČR. Konkrétně jde o dvacítku jedinců z ekofarem zemědělské správy VLS ČR Bražec v Doupovských horách na Karlovarsku,“ zmiňuje chov, z nějž zvířata pocházejí, Správa CHKO Brdy. Kříženci plemen simentál a hereford zvládnou i drsnější přírodní podmínky a dokáží spásat méně kvalitní pastevní porost. Celkem 40 hektarů plochy by díky pobytu zvířat nemělo zarůstat třtinou, ostružiním a nálety dřevin.
Kromě krav mohli obyvatelé a návštěvníci v Brdech v loňském roce potkat také ovce a kozy. Stádo v počtu 250 kusů se během několika dnů přehnalo územím při své cestě z pastvy v Chráněné krajinné oblasti Český kras na Berounsku do ovčína v Čížkově na Plzeňsku. Zvířata a pastevci tak ušli skoro sto kilometrů.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a … Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických … Blesková zpráva Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy … ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících … Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 … AKTUÁLNĚ Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion Den vysvědčení na Střední průmyslové škole v Příbrami se i letos nesl ve sportovním …
Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne Příbram udělala další krok k novému plaveckému areálu. Stavební řízení bylo zahájeno … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz