Na Padáku roste aréna pro extrémní závodění, hotovo má být v červnu
24. března 2024 (09:01)
foto: OCR aréna / se souhlasem
„Překážky mají symbolizovat bariéry, se kterými se člověk setkává v reálném a skutečném životě. A OCR aréna učí a pomáhá tyto bariéry – překážky – účastníkům zdolat a překonat,“ říká Radek Simandl z realizačního týmu.
V bývalém lyžařském areálu Padák v Příbrami se bude opět sportovat. Svah, který v minulosti sloužil zimnímu vyžití, zaplnily překážky pro extrémní závodění. „Název OCR aréna vychází z anglického názvu obstacle course racing, v překladu extrémní překážkové závody či závodění. Aréna v Příbrami je v současné době, co se rozlohy a počtem překážek týče, největší v České republice,“ vysvětluje zakladatel OCR arény Radek Simandl. Areál bude sloužit k různým sportovním aktivitám, cíleným zejména na rozvoj motorických schopností a dovedností. Kromě pravidelných tréninků nabídne příměstské tábory a kempy.
Aktuálně se projekt nachází ve finální etapě, na dotažení posledních detailů má tým, za nímž stojí Radek a Ondřej Simandlovi, dva a půl měsíce. Bratři sport reprezentují na české, evropské i světové scéně a snaží se o jeho popularizaci. „Reporty a webové stránky bratrijaksepatri.cz sledují tisíce lidí,“ zmiňuje Radek Simandl.
Kompletně je nyní vybudována horní část sjezdovky s více než třiceti gigantickými překážkami včetně nejdelší v ČR – 40metrové ručkovací konstrukce a 7 metrů vysoké výběhové stěny. Spodní část trati získá konečnou podobu začátkem června. Z pražské OCR arény na Padák zamíří asi 65 překážek. Do oficiálního otevření by se měl areál pyšnit více než 150 překážkami. Stanoviště prověří nejen fyzičku, ale také psychickou odolnost. Jednotlivé překážky jsou zaměřeny na sílu, rychlost, obratnost i vytrvalost. „Mají symbolizovat bariéry, se kterými se člověk setkává v reálném a skutečném životě. A OCR aréna učí a pomáhá tyto bariéry – překážky – účastníkům zdolat a překonat,“ objasňuje Radek Simandl.
foto: OCR aréna / se souhlasem
Věková hranice pro účast v kurzech je osm let. „Z Prahy jsme ovšem zvyklí trénovat i mladší děti, jejich zapojení řešíme s rodiči individuálně,“ podotýká Radek Simandl. Děti a studenti do 18 let jsou vázáni bezpečnostním protokolem, který zákonní zástupci podepisují při registraci na kurzy a další aktivity na sportovišti. Bližší specifikaci podmínek najdou zájemci na webu OCR arény, dostupný bude i při vstupu na sportoviště.
Přesné datum otevření zatím není stanoveno, závisí na závěrečné montáži překážek na přelomu května a června. V plánu je areál zprovoznit mezi 10. až 16. červnem. Jasný je ale termín prvního ročníku závodu Obstacle Race Padák – 7. září, do nějž se mohou přihlásit jednotlivci v dětských a dospělých kategoriích a závodní týmy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Volejbalisté Příbrami nepustili do semifinále Liberec, skončily i ostatní série
•Zámek v Dobříši přichystal pro návštěvníky novou multimediální expozici
•Na galavečeru Sportovec roku Příbramska bude uveden do Síně slávy in memoriam Jiří Straka
Další články
Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí
V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým …
AKTUÁLNĚ
Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás
Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat …
TIP NA VÝLET
Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat
Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou …
DOPRAVA
Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty
Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s …
AKTUÁLNĚ
Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace
První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí …
KULTURA
Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně
Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v …
AKTUÁLNĚ
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu
Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne …
AKTUÁLNĚ
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE




