9. 5. svátek má Ctibor

Na novém lesním hřišti v příbramské osadě Kozičín se mohou vydovádět malí návštěvníci CHKO Brdy

7. září 2021   (11:55)
Na novém lesním hřišti v příbramské osadě Kozičín se mohou vydovádět malí návštěvníci CHKO Brdy
foto: MěÚ Příbram

Skladba herních prvků je navržena s důrazem na různorodost využití a všestranný rozvoj dětí. Lesní hřiště se skládá ze sestavy lanových překážek, mikáda a překážky hvězda.


Poblíž nového turistického odpočívadla v Kozičíně bylo vybudováno mezi stromy lesní hřiště s několika herními prvky, na kterých se budou moct malí turisté protáhnout před výpravou do Brd. Jedná se o sestavu nízkých lanových, balančních a lezeckých překážek.

Hřiště nechalo postavit město Příbram za podpory spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko. Společným cílem je rozvíjet doprovodnou turistickou infrastrukturu jednoho z městských nástupních míst do CHKO Brdy. Náklady na vybudování hřiště činí 412 875 Kč, částkou 150 000 Kč na jeho vznik přispěla turistická oblast.
„Kozičín je jediné čistě příbramské nástupní místo do Brd. Po vybudování odpočívadla je dětské lesní hřiště dalším dílkem do skládanky podpory a rozvoje turismu na naší straně CHKO,“ uvedl starosta Příbrami Jan Konvalinka.
„Úlohou Turistické oblasti Brdy a Podbrdsko je vedle marketingové činnosti také podpora budování infrastruktury a nabídky cestovního ruchu jako takového. Turistická oblast tak v loňském roce vyznačila cyklotrasy v CHKO Brdy a letos podpořila lokální projekty svých členů. Příkladem je lesní hřiště v Kozičíně,“ dodal předseda spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko Václav Švenda.

Skladba herních prvků je navržena s důrazem na různorodost využití a všestranný rozvoj dětí. Lesní hřiště se skládá ze sestavy lanových překážek, mikáda a překážky hvězda. Nízké lanové překážky jsou herní prvky sloužící k procvičení koordinace a síly. Jsou tvořené z kvalitních polypropylenových lan a doplňkových dřevěných prvků. Jsou kotvené na kmeny stromů, které jsou chráněny podkládacími špalky. Mikádo je prvek z akátových kulatin, kterým mohou děti libovolně prolézat a zdokonalovat tak svoje pohybové a balanční schopnosti. Překážka hvězda se skládá z balančních a lezeckých překážek v různých sklonech.
S ohledem na skutečnost, že hřiště leží na samé hranici CHKO Brdy, bylo snahou vybudovat hřiště co nejšetrnější pro stávající přírodu. Proto jsou překážky kotveny bez použití betonu. Povrch hřiště tvoří dřevěná štěpka, která utlumí případný pád z překážek. Výchovný řez a přípravu terénu zajistily Městské lesy Příbram, s. r. o.

Herní prostor je certifikovaný jako lanový park a podle normy vyžaduje dohled rodičů nad malými lezci. Sloužit má dětem od tří let. Lesní hřiště je navrženo jako bezobslužné, s celoročním využitím podle počasí.

„Věříme, že hřiště přinese radost a zábavu malým i velkým návštěvníkům Brd,“ dodal starosta.
S ohledem na skutečnost, že hřiště leží na …
foto: MěÚ Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/MěÚ Příbram
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech … ZDRAVOTNICTVÍ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“ Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i … ROZHOVOR Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod … POZNÁVÁME BRDY Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný … HISTORIE Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti … PR Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis … DOPRAVA Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert! Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i … AKTUÁLNĚ Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické … NEPŘEHLÉDNĚTE Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v … NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz