Na Nováku vznikne Hobití vesnička. Pomůže dětem v největších vedrech najít skrýš před sluncem
NEPŘEHLÉDNĚTE
25. února 2020 (06:03)
Lanové centrum, dětská hřiště, trampolíny nebo třeba nově vybudovaná lanovka pro děti. Tím vším se může pyšnit areál Nového rybníka v Příbrami. Kromě litorálního pásma, které dopomůže k odbahnění vody, rada města v pondělí schválila záměr vybudování Hobití vesničky. Ta vznikne mezi Flintstoneovým vozíkem a budovou bývalého občerstvení. „Bude zde nové hřiště pro děti od tří do osmi let. Do země zabudujeme čtyři domečky, kde naleznou především úlevu od slunce v době největších veder,“ řekl pro pribram.cz ředitel Sportovních zařízení města, Jan Slaba.
Areál Nového rybníka se za poslední roky stal velice navštěvovaným místem. „Naším cílem je nabízet návštěvníkům nové zážitky a atrakce. Kromě čistší vody, kterou zajistí litorární pásmo společně s rekonstruovaným kalníkem a novou osádkou ryb, čekají na návštěvníky další vylepšení," řekl starosta města Jan Konvalinka s tím, že se připravují i novinky v sortimentu bistra.
Celková investice na vybudování Hobití vesničky se vyšplhá na necelých tři sta tisíc korun. Realizace by neměla být časově náročná. „Pokud půjde vše podle plánu, na začátku května by mělo být hotovo,“ dodal Slaba.
Sportovní a rekreační areál Nový Rybník se nachází na jihovýchodě města Příbrami u silnice vedoucí na Milín a Strakonice. V areálu najdete kromě krásného prostředí rybníka a širokých prostor pro odpočinek také skluzavky, minigolf, letní kino, skatepark, vodní hřiště pro děti, Rákosníčkovo hřiště, vzduchové trampolíny, volnočasové hřiště s work out hřištěm, půjčovnu sportovního vybavení, inline dráhu a ještě mnohem více.
Sportovní a rekreační areál Nový Rybník se nachází na jihovýchodě města Příbrami u silnice vedoucí na Milín a Strakonice. V areálu najdete kromě krásného prostředí rybníka a širokých prostor pro odpočinek také skluzavky, minigolf, letní kino, skatepark, vodní hřiště pro děti, Rákosníčkovo hřiště, vzduchové trampolíny, volnočasové hřiště s work out hřištěm, půjčovnu sportovního vybavení, inline dráhu a ještě mnohem více.
V letních měsících je možno využít ubytování v minicampu, kde je možné se ubytovat jak v dřevěných chatkách, tak i využít příznivé polohy pro stanování a karavany. Vstup do areálu je zdarma.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla
Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program …
AKTUÁLNĚ
Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu
Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do …
SPORT
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými …
AKTUÁLNĚ
Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách
Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle …
AKTUÁLNĚ
Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí
Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V …
KULTURA
Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu …
AKTUÁLNĚ
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO







